ترفند های انتخاب (پرده) مناسب برای هر قسمت خانه

 

**پرده سرای مهدی**

**طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی**

حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

پرده یکی از چیزهای مهم برای هر خانه است و میتواند در زیبایی خانه تاثیر بسزایی داشته باشد اما باید دانست که کدام پرده برای هر قسمت منزل مناسب تر میباشد.

parde3 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

انواع پرده سالن پذیرایی

***انتخاب پرده مناسب با فضای منزل***

پرده در زیبایی خانه نقش بسیار مهمی دارد که اگر بدانید چه نوع پرده ای مناسب فضای منزل شما است خیلی بهتر میباشد .

تعریف ساده ای دارد. یک تکه پارچه که برای جلوگیری از ورود نور یا کم نور کردن محیط داخلی ساختمان و همچنین برای رعایت حریم داخل منزل استفاده میشود. از هر کسی که درباره پرده بپرسید همین تعریف را کم و بیش تحویل تان میدهد.

اما پرده فقط این نیست. طراحان داخلی به پرده به چشم یکی از مهم ترین عناصر چیدمان خانه نگاه مینمایند؛ عنصری که برای زیبایی خانه به عوامل زیادی مانند انتخاب درست طرح و نقشه و حتی جنس و بافت نیاز دارد. برای اینکه خانه ای امن و گرم داشته باشید از معجزه پرده ها غافل نگردید.

پرده سرای مهدی

طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی

حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

“پرده اتاق پذیرایی و نشیمن”

اتاق پذیرایی، اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری. در خانه های بزرگ هر کدام از این فضاها مشخصه خاص خودشان را دارند و فضایی مجزا. این وسط اهمیت پرده اتاق پذیرایی از همه جا زیادتر میباشد؛ مهم ترین قسمت خانه که در دید همه قرار دارد و مورد قضاوت دیگران واقع میشود. در خانه های کوچک هم که دیگر فرقی ندارد؛ پرده نشیمن، پذیرایی و. . . همه یکی است و با اهمیت. برای اینکه نمای خانه را با پرده ها زیباتر نمایید، سوای جنس خاصی که برای پرده های پذیرایی در نظر گرفته می شود باید به طرح مناسب شان هم بیاندیشید. در اتاق پذیرایی اغلب تلفیقی از سه یا چهار پرده را در قالب والان، دکور، پرده اصلی زمینه و پرده آستری آویزان مینمایند، که به لحاظ جنس و حتی ضخامت با هم متفاوت هستند. پارچه پرده این محیط، معمولا از میان رنگ های کرم، شیری، سفید، طلایی با بافت هایی ساده یا طرحدار انتخاب میگردد. این بسته به نوع دکوراسیون کلاسیک، مدرن، معاصر و. . . دارد که شما را به سمت چه طرح و حتی جنسی می کشد اما، با چند ترفند ساده می توانید به پرده های خانه جلوه بیشتری بدهید.

khoshrozegar1 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

سفارش و دوخت انواع مختلف پرده

“پرده مناسب برای پذیرایی”
اگر می خواهید سقف خانه تان بلند تر به نظر برسد، چوب پرده را هر قدر که می توانید بالا ببرید. پرده ها هر قدر که بالاتر باشند خانه بزرگ تر نشان داده می شود. یکی کردن پنجره ها هم می تواند خانه را بزرگ و عریض نماید. اگر فضای بین دو پنجره زیاد نیست می توانید به جای جدا کردن پرده ها آنها را یک سره درست کنید. این توهم که فضای بین دو پنجره هم باز است، خانه را عریض تر می کند. برای پنجره های بلند از قاب های چوبی بالای پرده استفاده کنید و در زمانی که پنجره ها کوتاه هستند، اصلا سراغ این ابزار خاص نروید. معمولا در پنجره های کوتاه و معمولی از پرده هایی استفاده می کنند که حاشیه پایین شان تزیینات بیشتری دارد و نگاه بیننده به آن قسمت جلب می شود. سعی کنید پرده هایی انتخاب نمایید، که از بالا تا یک سوم پایانی ساده هستند و در یک سوم پایانی در قسمت پنجره های پایین، طرحدار می شوند و نقش و نگار دارند. در پنجره های بلند هم می توانید به جای تزیینات قسمت پایین پرده، قسمت بالای آن را با رنگ یا طرح خاصی تزیین کنید؛ این طوری بلندی پرده ها کمتر به نظر می رسد.

 

 

khoshrozegar11 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

پرده سرای مهدی کرج


“پرده اتاق خواب”

هر فصلی برای خودش یک نوع پرده لازم دارد؛ البته این مساله فقط درباره اتاق خواب صدق میکند. پس برای اتاق خواب دو مدل و دو جنس متفاوت در نظر داشته باشید؛ یکی برای بهار و فصل گرم سال و یکی دیگر برای پاییز و زمان سرما. جنس پرده های تابستانی باید حریر یا ساتن نازک باشد تا باعث گرم شدن بیش از اندازه اتاق در فصول گرم سال نگردد. برای پرده های زمستانی هم پارچه های مخملی، پشمی سبک یا پارچه هایی با الیاف فشرده انتخاب نمایید. این الیاف اجازه عبور و مرور هوای بیرون را در روزهای سرد سال به درون خانه نمی دهند و خانه را برای تان گرم تر می کنند.

“پرده سرای مهدی”

***طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی***

حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

**پرده برای اتاق خواب**
برای انتخاب پرده اتاق خواب سوای رنگ و طرحی که باید مورد علاقه شما باشد به مقاوم بودن جنس آن هم توجه کنید وگرنه مجبورید هرازگاهی پرده های رنگ و رو رفته تان را عوض کنید. برای انتخاب یک پرده مقاوم یک ترفند ساده یادتان می دهیم. کافی است پارچه را از جایی که بریده شده کمی بکشید. اگر تار و پود پارچه به سرعت از هم جدا شد، بهتر است بی خیال خریدن آن شوید. چون در این صورت خیلی زود باید به سراغ یک پرده دیگر بروید.

shower curtain ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

انواع پرده حمام ۲۰۱۸

اگر هم خیلی علاقه مند به خرید آن بودید ایرادی ندارد فقط باید حتما پشتش آستر بزنید تا دیگر آفتاب نتواند کاری با تار و پود پرده تان داشته باشد. معمولا جنس آسترها از کتان یا تترون است و زیر پرده های حریر نصب می شود. رنگ پارچه آستری باید یک درجه روشن تر یا یک درجه تیره تر از رنگ پارچه اصلی پرده باشد تا طرح و رنگ پرده اصلی در آن گم نشود یا پنجره اتاق، نمای نامرتبی پیدا نکند. برای انتخاب رنگ و طرح اتاق خواب هم باید سوای علاقه خودتان نیم نگاهی به در و دیوار اتاق و باقی دکوراسیون فضا داشته باشید. برای داشتن یک اتاق رویایی می توانید از دانتل و حریر سفید استفاده کنید.درست است که دانتل ها نازک هستند اما برای زوج های جوان فضایی دوست داشتنی ترتیب می دهند.

parde ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

مدل های مختلف پرده جدید

“پرده هماهنگ با اتاق خواب”
اگر هم با نور زیاد رابطه ای ندارید و می خواهید اتاق خواب تان همیشه تاریک و تیره باشد، بهترین انتخاب مخمل است؛ آن هم در رنگ های گرم. این وسط تنها مشکل یک دست شدن محیط است که می توان با کمی ایده آن را هم اصلاح نمود. بهترین کار استفاده از دو پارچه مخمل با رنگ مکمل هم است؛ مثلا صورتی و خاکستری، قهوه ای تیره و زرد و. . . پرده هایی با طرح های هندسی فضای اتاق را مدرن تر می کنند و پرده هایی با ترکیب رنگ های مختلف حالت رسمی اتاق را از بین می برند. این روزها خیلی ها استفاده از پارچه های رنگی ساده در کنار هم را برای اتاق ترجیح می دهند و البته پرده گلدار به خصوص زمانی که با پس زمینه ای سفید انتخاب شده باشد همراه معدود گل های درشت. این نوع پرده دست تان را برای تغییر دکوراسیون بازمی گذارد و اجازه می دهد هرطور که خواستید رنگ روتختی یا فرش و. . . را انتخاب کنید.

 

**پرده های مدرن**

%پرده سرای مهدی%

***طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی***

حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک


“پرده اتاق خواب کودک و نوجوان”

اگر الان به شما بگویند که رنگ اتاق فرزندتان با میزان خلاقیت و هوشیاری او رابطه مستقیمی دارد، آن وقت باز هم برای انتخاب رنگ پرده اش سراغ رنگ های خنثی و سرد می روید؟  مناسب ترین رنگ پرده برای اتاق کودک و نوجوان خانه رنگ آبی با تلفیق زرد و سبز است چون بازتاب این رنگ ها هم خواب خوبی نصیبش می کند و هم در طول روز کلی به او انرژی می هد. فقط نکته اینجاست که برای پرده اتاق کودکان هیچ وقت از یک رنگ تک به صورت ساده و بدون تلفیق استفاده نکنید. تاثیر رنگ ها روی اعصاب و روان بچه ها خیلی بیشتر از تصور ماست؛ مثلا اگر زمانی رنگ قرمز خالص یا نارنجی در اتاق کودک تان به کار بردید، دیگر نباید مانند قبل توقع آرامش و سکوت از او داشته باشد.

parde1 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

طراحی و دوخت و نصب انواع پرده کرج

اصول انتخاب رنگ مناسب برای دیوار خانه

(پرده مناسب برای اتاق کودک)
 رنگ به شدت بچه ها را تحریک می کند یا رنگ آبی ساده کلا بچه ها را کم انرژی می کند. پس تلفیق رنگ ها در پرده اتاق بچه ها را فراموش نکنید. اگر اتاق کودک تان حسابی نورگیر است، هیچ وقت سراغ پرده های ضخیم نروید. یک پرده حریر ساده هم برای اتاق بچه ها کفایت می کند. بگذارید بچه ها با آفتاب آشتی کنند. اما اگر نور روی اعصاب خودتان است، می توانید از پرده ها و شیدهای تاشو استفاده کنید؛ مدل هایی که این روزها حسابی باب شده اند و طرفداران زیادی دارند. با این پرده ها میزان نور ورودی به خانه قابل کنترل است. مهم ترین مزیت این پرده ها در طراحی است. شما می توانید هر تصویری را که خواستید روی این پرده ها چاپ نمایید. این طوری دیگر لازم نیست برای شخصیت محبوب فرزندتان همه بازار را زیر و رو کنید.

 

پرده ی اتاق بچه ها 

پرده سرای مهدی

طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی

حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک


“پرده آشپزخانه”

اولین مساله درباره آشپزخانه تحریک اشتهاست بنابراین در انتخاب رنگ پرده آشپزخانه باید سراغ رنگ های گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی ملایم بروید. درواقع هر رنگی که یک جورهایی یادآور مواد طبیعی باشد، برای آشپزخانه مناسب است به غیر از رنگ های سرد و خنثی که به طور کلی هم اشتهای آدم ها را کور می کنند و هم ذوق و سلیقه آشپز را. این وسط رنگ پرده آشپزخانه باید با لوازم خاص آن و دکوراسیونی که برایش تعریف شده همخوانی داشته باشد به خصوص رنگ کابینت های خانه که در انتخاب رنگ پرده بسیار مهم هستند. بعد از رنگ پرده جنس پرده آشپزخانه را هم باید با دقت زیادی انتخاب کرد. برای اینکه در بیشتر خانه های امروزی بیشترین میزان نور از آشپزخانه ها تامین می شود بنابراین انتخاب پارچه ای با جنس نامناسب یا حتی دوخت شلوغ می تواند کلا تنها راه نفس کشیدن خانه را مسدود نماید.

parde2 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

انواع پرده کرکره ای جدید

**انتخاب پرده برای آشپزخانه**
این وسط خود فضای آشپزخانه هم به نور فراوانی احتیاج دارد؛ چه نور طبیعی و چه نور غیرطبیعی بنابراین می توانید از تورهای حاشیه ای مخصوص آشپزخانه به اندازه های ۳۰ تا ۹۰ سانتی متر با کناره های هماهنگ یا پرده های نیمه استفاده کنید. پرده های بالارونده با دوخت رومی هم می توانند برای پنجره های آشپزخانه گزینه مناسبی باشند چراکه این پرده ها هم فضای کمی اشغال می کنند و راحت جمع می شوند و هم نسبت به پارچه های دیگر متراژ کمتری می برند. این وسط یادتان باشد هیچ وقت برای آشپزخانه از پرده های کرکره ای استفاده نکنید. جمع شدن چربی ها در میان درزها دست آخر کاری می کند که بی خیال پرده شوید و آن را کنار بگذارید. اگر پوشش دیوار آشپزخانه طرحدار است، بهتر است از پرده ای ساده و بدون طرح برای پنجره استفاده کنید؛ مانند پرده های شید رول یا بالا رو ولی در صورتی که دوست دارید پرده آشپزخانه نمایان باشد، می توانید از پرده های بامبو، حصیر، کنف یا ترکیبی از کنف، بامبو و حصیر طرحدار با رنگی متضاد با دکور آشپزخانه استفاده نمایید.

پرده سرای مهدی

طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی

حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

***پرده برای فضای آشپزخانه***
یادتان باشد برای آشپزخانه هایی با دیوارهای ساده داشتن پرده هایی نقش دار ایرادی ندارد و شاید بهتر هم باشد. مزیت اصلی این پرده ها که این روزها بسیار رایج شده اند قابل شست وشو بودن آنهاست. جنس این نوع پرده ها طوری است که موقع لک شدن می توانید با استفاده از اسپری های لک بر و اسفنج به راحتی لک آنها را از بین ببرید و دیگر نیازی به شستن مداوم آنها ندارید. نکته آخر را هم در ذهن داشته باشید. اگر آشپزخانه کوچکی دارید از پرده های نازک و رنگ روشن استفاده کنید به خصوص رنگ سفید که پیشنهاد اول و آخر طراحان دکوراسیون برای آشپزخانه های کوچک آپارتمان های امروزی میباشد.

 

پرده هماهنگ با آشپزخانه

parde4 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

مدل های بسیار زیبا و جدید پرده

 


“پرده حمام و سرویس بهداشتی”

در طراحی معماری تازه در فضای خانه ایرانی ها برای سرویس های بهداشتی جایگاه خاصی قائل شده اند وگرنه تا پیش از این سرویس بهداشتی ها یا گوشه حیاط بودند یا در آپارتمان های به روزتر در کنار خانه و با پنجره ای کوچک و نفسگیر. حالا داستان فرق کرده؛ معماران اهمیت پرداختن به سرویس های بهداشتی را به مردم گوشزد کرده اند به خصوص با المان اضافه شدن پنجره های عریض به این بخش حساس خانه. شاید کمی عجیب به نظر برسد اما خیلی از سرویس های بهداشتی امروزی پنجره دارند؛ البته با رعایت ممنوعیت و کنترل دید از خارج. این وسط اهمیت آویزان کردن پرده برای سرویس های بهداشتی بیشتر از همیشه معلوم میگردد.

 

پرده سرای مهدی

طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی

حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

**مدل زیبای پرده برای حمام**
پرده ای که برای این فضاها انتخاب می شود باید در برابر رطوبت محیط مقاوم باشد؛ البته این مساله به این معنا نیست که پرده پنجره حمام و دستشویی را حتما از جنس پلاستیکی انتخاب کرد. شید و تور هم برای پنجره های سرویس بهداشتی مناسب هستند. فقط این وسط پارچه های ابریشمی خط قرمز محسوب می شوند. ضمن اینکه باید حواس تان باشد پرده ای که برای سرویس بهداشتی استفاده می کنید قابلیت شست وشوی ماهانه را داشته باشد چون به خاطر رطوبت منبعی برای جدب باکتری و آلودگی می شود. داستان برای پرده حمام کمی متفاوت است. این پرده که تازگی ها خواهان زیادی دارد، بیشتر به خاطر تغییر جلوه حمام جذاب است.

parde5 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

پرده سالن پذیرایی

رنگ پرده حمام معمولا به رنگ دیوارها انتخاب می شود و متناسب با نقش های روی دیوار؛ البته باز هم قانون خاصی وجود ندارد. اگر از پرده ای خوش تان آمده می توانید اول آن را آویزان کنید و بعد برای اینکه فضا زیاد شلوغ نشود تابلوها و سبدها و باقی لوازم حمام را متناسب با آن انتخاب کنید؛ مثلا اگر پرده حمام تان گلدار میباشد، می توانید پادری و حوله ها و. . . را هم با طرح گل های مشابه با آن انتخاب کنید. این روزها نقش های هندسی یا کوبیسم پرده حمام هم به بازار آمده که خریدار زیادی دارد. طرح پرده حمام تان هر چه هست و هر رنگی که دارد آن قدر ها مهم نیست؛ مهم این است که پرده را طوری نصب کنید که نه خیلی کوتاه باشد و نه خیلی بلند!

پرده مناسب برای حمام و سرویس بهداشتی

پرده سرای مهدی

طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی

حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

پذیرایی یکی از مهم ترین قسمت ها در هر خانه ای است بنابراین بهتر است از وسایلی در سالن پذیرایی استفاده شود که جلوه خاصی به دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی بدهند. پرده از انواع وسایلی است که می تواند دکوراسیونی شیک و متفاوت را در فضای سالن پذیرایی ایجاد نماید؛ بنابراین بهتر است در انتخاب پرده سالن پذیرایی بسیار دقت نمایید. در ادامه تصاویری از انواع مدل پرده ۲۰۱۸ سالن پذیرایی را مشاهده مینمایید. 

یکی از مهم ترین فضاهای قابل دید در سالن پذیرایی پنجره ها هستند که این فضا می تواند منظره ای از کل خانه را به بیننده القا نماید بنابراین بهتر است انتخاب مدل پرده برای سالن پذیرایی به صورت هوشمندانه و صحیح صورت پذیرد.

مدل پرده ۲۰۱۸ برای سالن پذیرایی

پرده پذیرایی در انواع مدل های پرده سلطنتی و پرده مدرن وجود دارد. اگر شما تمایل دارید دکوراسیون سالن پذیرایی تان خاص و بی نظیر به نظر برسد بهتر است طرح و رنگ پرده سالن پذیرایی را با توجه به سبک دکوراسیون پذیرایی و رنگ هایی که در سالن پذیرایی مورد استفاده قرار گرفته است انتخاب نمایید.

parde6 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

سفارش و دوخت انواع پرده در مدل های ۲۰۱۸

***مدل پرده سالن پذیرایی ۲۰۱۸ شیک و زیبا***

پرده یکی از مهم ترین وسایل تزیینی در سالن پذیرایی که طرح و رنگ آن تاثیر زیادی روی جذابیت دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی دارد. پرده سالن پذیرایی باید با سبک دکوراسیون پذیرایی مطابقت و همخوانی داشته باشد و علاوه بر این رنگ و بافت و طرح پرده سالن پذیرایی باید متناسب با سایر وسایل موجود در دکوراسیون پذیرایی باشد.
مدل پرده پذیرایی ۲۰۱۸ در انواع مدل های بدون والان و با والان وجود دارد که بهتر است برای جذابیت بیشتر پنجره های پذیرایی پارچه والان پرده و یا پارچه پرده را ساده و بدون طرح انتخاب کنید.
برای دوخت پرده های سالن پذیرایی از پارچه های ساده و طرح دار استفاده می شود که بهتر است طرح پارچه پرده برای سالن پذیرایی را با توجه به طرح پارچه مبلمان و طرح قالی و … انتخاب نمایید.

در این مطلب با انواع مدل پرده ۲۰۱۸ برای پذیرایی ها با دکوراسیون کلاسیک و مدرن آشنا شدید که امیدواریم این مدل ها با سلیقه شما همخوانی و مطابقت داشته باشند و بتوانید از بین آن ها مدل پرده مناسب و شیکی را برای سالن پذیرایی منزل خود انتخاب نمایید.

 

parde7 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

سفارش انواع پرده کرج

 با این پرده ها، خانه تان را زیباتر کنید

قبل از اینکه راهی یک پرده‌سرا شوید تا طول و عرض پرده پنجره مورد نظرتان را در اختیار مغازه‌دار بگذارید، بهتر است تکلیف خیلی چیزها را با خودتان مشخص نمایید تا بعد از خرید از پرده‌های خانه دوست‌داشتنی‌تان نهایت رضایت را داشته باشید.

مجله منزل – مینا توسلیان: شاید قدیم‌ترها پرده‌ها فقط پارچه‌هایی بودند برای کم‌نور کردن پنجره‌های پر‌نور یا پوشاندن پنجره‌هایی که از آنها درون اتاق‌های خانه دیده می‌شدند؛ پارچه‌هایی برای درست کردن یک حریم در خانه؛ پارچه‌هایی که می‌توانستند علاوه بر درست کردن حریم شخصی و تنظیم نور، ‌گرما و سرمایی که از پنجره‌ها عبور می‌کند را هم تنظیم کنند اما این پارچه‌ها سال‌هاست که در آپارتمان‌ها نقش بیشتری پیدا کرده‌اند؛ نقش زیباتر کردن خانه.

حالا سال‌هاست با یک پرده در اتاق نشیمن یا پذیرایی هم می‌توان نور را تنظیم نمود، هم باید آن پارچه را بخشی از دکوراسیون خانه به حساب آورد؛ بخشی که درست و دقیق انتخاب کردنش می‌تواند زیبایی مبلمان، فرش و باقی وسایل اتاق پذیرایی، ‌نشیمن، ‌خواب یا حتی آشپزخانه را چند برابر کند؛ پارچه‌هایی رنگارنگ که قرار است موج‌دار بر سینه پنجره‌ها و دیوارها، ‌چشم‌نواز باشند.

این راهنما برای درست خریدن همین پارچه‌هاست که جنس و زیبایی‌شان مثل یک ست مبلمان در زیبایی یک خانه اهمیت دارد.

پرده سرای مهدی

طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی

حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

-  قبل از هر انتخابی باید بدانید پرده را برای کدام قسمت خانه می‌خرید. پرده‌ای که می‌توانید در اتاق پذیرایی نصب کنید، مطمئنا با پرده آشپزخانه از لحاظ جنس، بافت و رنگ فرق دارد. برای اتاق پذیرایی می‌توانید پارچه‌هایی با جنس‌های سنگین مثل ساتن یا مخمل بخرید و البته به پرده اصلی والان هم اضافه کنید و اگر اتاق پذیرایی بزرگی دارید، جنس و رنگ چند پارچه را در قسمت‌های مختلف پرده با هم هماهنگ کنید. برای اتاق ‌خواب می‌توانید از پارچه‌های دانتل و حریر استفاه کنید تا فضا آرامش بیشتری داشته باشد و البته نور اتاق را با زیر پرده‌ای‌هایی با جنس کتان و تترون تنظیم کنید. یک آشپزخانه‌‌ دوست‌داشتنی هم بهتر است پرده‌ای با پارچه سبک مثل تورهای رنگی داشته باشد؛ پرده‌ای‌ که فضای آشپزخانه را گرم نگه دارد و نور آن را کم نکند.

pardeh hamam 00 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

انواع پرده حمام و دستشویی جدید

 –  اگر در شهر یا منطقه‌ای زندگی می‌کنید که گرم است یا خانه نور‌گیری دارید، از پارچه‌های سبک و لطیف استفاده کنید و اگر در منطقه سردسیر استفاده می‌کنید، بهتر است از پارچه‌هایی با جنس‌های زمخت‌تر با بافتی سنگین مثل مخمل استفاده کنید.

 –  برای ست کردن پرده هر قسمت خانه با دکوراسیون آن بخش حتما حواس‌تان باشد که از رنگ‌ها و طر‌ح‌های هماهنگ استفاده نمایید. هماهنگی یعنی اگر پارچه مبلمان‌تان طرح‌دار است بهتر است پرده اتاق پذیرایی یا نشیمن ساده باشد و بر عکس اگر مبلمان‌تان پارچه‌ای تک رنگ یا دو رنگ اما ساده دارد، ‌می‌توانید پارچه پرده را طرح‌دار انتخاب کنید. برای هماهنگی هم بهتر است از رنگ‌های مکمل یا در شرایطی که فضا به رنگ بیشتری نیاز دارد، از رنگ‌های متضاد استفاده کنید. انتخاب پرده‌هایی که رنگ‌شان با رنگ دکوراسیون کلی خانه، مبل‌ها، فرش و دیوارها هماهنگ است، به خانه‌تان آرامش بیشتری می‌دهد.

parde8 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

ترفند های انتخاب پرده در منزل

 –  انتخاب پرده مناسب می‌تواند فضای خانه‌تان را بزرگ‌تر نشان دهد. اگر می‌خواهید سقف خانه‌تان بالا به نظر برسد، ‌چوب پرده را هر‌قدر می‌توانید بالا ببرید. اگر دو پنجره نزدیک به هم دارید با پوشاندن دیوار بین دو پنجره با یک پرده آن دیوار عریض‌تر به نظر خواهد رسید. پس با یک پرده دو پنجره را بهم وصل کنید. اگر پنجره‌هایی کوتاه دارید،پارچه‌ای برای پرده بخرید که دوسوم بالایی آن بی‌طرح و نقش و ساده باشد و یک‌سوم انتهایی آن با نقش‌هایی که دارد به چشم بیاید. برعکس اگر پرده‌ای بلند دارید و عریض، از طرح و نقش و والان برای قسمت بالایی پرده استفاده کنید.

  – میل پرده‌ها را هم حدود ۱۵- ۱۰ سانتی‌متر عریض‌تر از قاب پنجره بگیرید تا پنجره عریض‌تر به نظر برسد. به‌طور معمول برای یک پنجره باید پرده‌ای خرید که عرضی سه‌برابر عرض پنجره دارد. این عرض سه‌برابر به پرده‌تان امکان چین‌خوردگی می‌دهد که نمای پرده را زیباتر می‌کند. البته اگر فضایی که دارید یک اتاق کوچک است،می‌توانید از پرده‌ای با عرض ۵/۲ برابر عرض پنجره هم استفاده کنید. اگر می‌خواهید از دو جنس پارچه با دو رنگ در پرده استفاده کنید، می‌توانید پرده‌های دو طرف پنجره را چین‌دار نصب کنید و قسمت وسط پرده که به نوعی نقش زیر پرده‌ای را هم ایفا می‌کند، پارچه‌ای بدون چین‌خوردگی باشد.

Triple pinch pleats heading curtain 2 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

مدل های جدیدپرده سالن پذیرایی

 –  گاهی لازم ندارید پنجره را با یک پرده کامل بپوشانید. در طراحی پرده برای خانه به نیم‌پرده‌ها هم فکر کنید. نیم‌پرده‌ها می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای پنجره‌های آشپزخانه باشند. به خصوص وقتی پنجره آشپزخانه درست پشت سینک ظرفشویی یا بالا یا نزدیک اجاق گاز قرار گرفته و استفاده از یک پرده که تمام طول پنجره را بگیرد، برای‌تان مزاحمت درست می‌کند. این روزها در بازار نیم‌پرده‌ها یعنی همان پرده‌هایی که شکل جمع شده و بالا رفته دارند، ‌تنوع زیادی پیدا کرده‌اند. با انتخاب یک نیم‌پرده خوش‌رنگ حریر می‌توانید نور آشپزخانه را هم حفظ کنید و پنجره بالای سینک را هم بدون پرده نگذارید.

 –  گیره‌های پرده و میل پرده را متناسب با رنگ پارچه پرده و سبک دکوراسیون خانه‌تان انتخاب کنید. اگر پرده‌ای با جنس مجلل و سنگین خریده‌اید، بهتر است میل پرده و گیره‌ها را هم از جنس استیل یا فلزی انتخاب کنید. برای پرده‌های ساده در فضایی که اسپورت و کمی مدرن چیده شده، استفاده از حلقه‌های آویز پرده و میل پرده‌های چوبی با نمای چوبی ظاهر خانه را زیباتر می‌کند.

 

parde9 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

پرده سرای مهدی

“پرده کتان”
رنگ این نوع پارچه‌ها هم مانند پارچه حریر دست‌کمی از مداد رنگی ندارد. خوبی این پارچه‌ها این است که برخلاف حریر احتیاجی به آستری ندارد. طرح‌های نقش‌دار پارچه‌های کتان هم بسیار متنوع است و می‌توانید به نسبت رنگ و دکوراسیون خانه‌تان انتخاب کنید.

 


**پرده تور**
خیلی وقت است که پارچه‌های توری که برای پرده استفاده می‌شود، پارچه‌هایی به اصلاح بازاری‌ها پربافت است. یعنی در کنار توری بودن، بافت تار و پود این قدر پر است که به تنهایی هم می‌توان از آن به عنوان پرده استفاده کرد. تورهای نقش‌دار در رنگ‌های متنوع را می‌توان به تنهایی و بدون گوشواره هم برای پرده اتاق پذیرایی یا خواب استفاده نمود.

***پرده سرای مهدی***

“طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی”

حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک


ساتن نیمه‌طرح‌دار
این نوع پارچه‌ها در عین سادگی طرح‌های ساده‌ای هم دارند. این نمونه‌ای که می‌ بینید به نسبت طرح شلوغی دارد و در بازار طرح ساده‌تر از این هم پیدا می‌شود. این نوع پارچه برای اتاق پذیرایی خانه‌های کوچک با یک یا دو پنجره بسیار مناسب است  چون باعث می‌شود فضای نشیمن خانه دل‌بازتر از آن چیزی که هست، به نظر بیاید.

parde10 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

پرده سالن و اتاق خواب در مدل های جدید و متنوع


 **پرده مخمل**
این مدل پرده را معمولا در خانه مامان‌ها می‌شود پیدا کرد. گوشواره‌ و والان این پرده‌ها از پارچه مخمل استفاده می‌شود. معمولا برای پرده بین گوشواره‌ها هم از پارچه تور یا حریر سفید یا شیری با طرح‌های محو استفاده می‌شود تا جلوه گوشواره‌ها و والان حفظ شود.

 


 پرده حریر نقش‌دار
 این نوع پارچه پرده‌ای برای خانه‌هایی با چیدمان مدرن مناسب است. می‌توانید حریر نقش‌دار را با یک پارچه حریر دیگر با پس‌زمینه مشترک ترکیب کنید.

میله پرده حمام uشکل ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

مدل های متنوع پرده حمام


 **پرده ساتن طرح‌دار**
می‌دانید که پرده‌های کلاسیک پرچین هستند و معمولا پارچه را سه برابر اندازه طول پنجره می‌خرند اما این مدل پرده‌ها چین زیادی ندارند و قشنگی‌شان هم به همین چین‌های موازی و کم‌تعداد است.

“پرده سرای مهدی”

(طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی)

حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک


پرده رول
این مدل پرده هم برای خانه مامان‌ها کاربرد دارد و هم برای خانه‌هایی با دکوراسیون مدرن. این مدل پرده را با گوشواره هم ترکیب می‌کنند و ترکیبی از مدل کلاسیک و مدرن به وجود می‌آید. این پرده‌ها طرح‌های ساده و نقش‌دار متنوعی دارد که باتوجه به رنگ خانه‌تان می‌توانید آنها را سفارش دهید.

 


“پرده حریر ساده”
خوبی این نوع پارچه‌ها در تنوع‌شان است. رنگ‌های این حریرها دست‌کمی از یک جعبه مداد رنگی چند صدرنگی ندارد. می‌توانید نسبت به دکوراسیون خانه رنگ دلخواه‌تان را پیدا کنید. اگر خانه پر نوری دارید، می‌توانید با این پرده نور طبیعی در خانه داشته باشید.

parde11 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

انواع پرده و قاب پرده چوبی


روی مبلی
هرچند این پارچه پرده‌ای‌ها را بیشتر در خانه مامان‌ها می‌بینیم اما در خانه‌هایی با دیزاین مدرن به عنوان پرده اصلی و نه والان و گوشواره استفاده می‌شود. در کنار این پرده می‌توان یک تک مبل یا حتی ست کامل از مبل اتاق نشیمن را با همین پارچه ست کرد اما برای خانه‌هایی که سالن پذیرایی بزرگی دارند، فقط یک تک مبل یا حتی یکی دو عدد کوسن از پارچه پرده بیشتر توصیه نمی‌گردد.

 


 پرده کرکره
این پرده‌ ها بیشتر یا کاربرد اداری دارند یا برای تک پنجره آشپزخانه از آن استفاده می‌شود اما اگر کسی دوست دارد این پرده‌ ها را برای اتاق نشیمن انتخاب کند، می‌تواند آنها را با پارچه‌های حریر یا تور نقش‌دار ترکیب کند.

 


**پرده سرای مهدی**

(طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی)

حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

بعد از خرید

پرده را توی لباس‌شویی نیاندازید

 –   اگر پرده‌ ای خریده‌اید که چند تکه است و والان دارد یا نصب آن به نظرتان پیچیده می‌رسد، بهتر است از پرده‌ سرایی که آن را خریداری کرده‌اید، بخواهید تا پرده را برای‌تان نصب کند. نصب درست پرده‌ هایی که خیلی ساده نیستند، ‌در زیبا دیده شدن آنها به‌شدت تاثیر دارد.

 –   پرده‌ ها محل اجتماع گرد و خاک هستند؛ به خصوص پرده‌هایی که در پشت پنجره‌هایی نصب می‌شوند که به سمت خیابان یا فضای باز هستند. پرده این پنجره‌ها زودتر کثیف می‌شوند و گرد و غبار رنگ آنها را چرک می‌کند. برای اینکه نخواهید با فاصله زمانی کم پرده‌ ها را بشویید، ماهی یک‌بار با جاروبرقی و سری مخصوص پرده و مبلمان پرده‌ ها را گرد‌گیری کنید.

  –  برای شستن پرده‌ های توری که گرد و غبار و دوده گرفته‌اند، آنها را چندبار در وان آب ولرم بخیسانید و برای روشن شدن و برگشتن به رنگ اصلی‌شان از جوش‌شیرین حل شده در آب ولرم استفاده کنید.

  –  برای خوش‌بو شدن پرده‌ ها بعد از شست‌وشوی اولیه از مواد نرم‌کننده استفاده کنید تا هم پارچه پرده لطیف شود هم بوی خوشی بگیرد.

  –  به جای شستن پرده‌ ها در ماشین لباسشویی، آنها را در وان بشویید تا به دلیل چرخش و بهم پیچیدن در ماشین لباسشویی پارچه پرده از بین نرود و شکل ظاهری‌اش خراب نشود. وقتی پرده‌ها را در وان می‌شویید آنها را چنگ نزنید و نفشارید. چند بار خیساندن پرده در وان پر آب ولرم و بانمک آلودگی‌های آن را خارج خواهد کرد.

  –  پرده‌ ها را بعد از شست‌وشو نم‌دار به میل‌پرده نصب کنید تا چروک پارچه خود‌ به خود باز شود.

 –   شستن پرده‌هایی که آستر یا جنس پارچه سنگینی دارند را به خشک‌شویی بسپارید.


parde12 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

پرده سالن پذیرایی ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸

 

 

***نکته مهم در انتخاب پرده پذیرایی***

 

فضاهای مختلف خانه ما بر‌خلاف اصطلاح رایج‌، فقط یک چهار دیواری صرف نیستند‌ بلکه هر گوشه از خانه، حال و هوای خاص خود را دارد و باید برای آسایش و رفاه اعضای خانواده، در چیدمان وجب به وجب خانه دقت کافی را داشت. یکی از مهمترین بخش‌های دکوراسیون هر خانه‌ای، پرده‌ها هستند.

،به نقل از همشهری، حتما حداقل بخشی از یکی از دیوارها را پنجره‌ای اشغال کرده است که با توجه به نمای خارج از پنجره‌، نقش مهمی‌در فضای داخل اتاق دارد‌. علاوه بر این، انتخاب پرده مناسب برای این پنجره آن هم به عنوان یکی از سطوح بزرگ اتاق‌، در دکوراسیون فضا بسیار تاثیر دارد. به طور کلی یکی از عملی‌ترین و راحت‌ترین راه‌های ایجاد تغییرات دکوراسیونی در فضای خانه عوض کردن پرده هاست. چرا که با هزینه کم هم می‌شود پرده نو خرید و پرده نو یعنی شما پوشش سطحی هر چند کوچک از اتاقتان را تغییر داده‌اید‌. ولی این که چه پرده‌ای برای آن محیط بهتر است و فضا را زیبا‌تر می‌کند احتیاج به تحقیق دارد.

 

 

چه موقع پرده را بدون والان بدوزید

وقتی قسمتی از بالای پرده زیر سقف کاذب و یا قاب پرده می‌رود دیگر لازم نیست شما یک والان هم برای آن در نظر بگیرید‌. آویزان کردن پرده‌های کناری که به دکور معروف است‌، این ترکیب را کامل می‌کند‌.

***پرده سرای مهدی***

“طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی”

(حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا)

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

پارچه پرده را با نورهای مختلف امتحان کنید

حواس‌تان باشد رنگ پارچه پرده‌ای که شما در فروشگاه دیده‌اید لزوما همان رنگی نخواهد بود که شما در خانه خواهید دید. بنابراین هنگام انتخاب پارچه به نور فضای خانه‌تان توجه کنید و از فروشنده بخواهید چراغ‌های متمرکزش را خاموش کند تا شما در نور غیر‌مستقیم هم رنگ پارچه را مشاهده نمایید. البته بهتر است که روز برای خرید پرده اقدام کنید تا هر دو نوع نور در دسترس باشند‌.

 

 

بین پنجره‌ها تابلو بزنید

وقتی که شما روی یک دیوار بزرگ دو پنجره کنار هم دارید و بین آنها هم دیوار کوچکی وجود دارد‌، می‌توانید دو پرده جداگانه آویزان کنید و روی دیوار میان دو پنجره هم تابلو و یا شمعدان دیواری نصب نمایید. شما حتی می‌توانید با توجه به عرض دیوار میانی یک بوفه هم آنجا بگذارید.

 

parde14 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

مدل جدید پرده

پنجره‌ها را به هم وصل کنید

اگر روی یکی از دیوارهای شما دو پنجره با فاصله از هم وجود دارد‌، برای عریض‌تر شدن فضای پذیرایی برای مجموع پنجره‌ها و دیوار وسط یک پرده بزرگ بزنید‌. به این ترتیب ابهت فضا بیشتر خواهد بود‌. البته بهتر است این پرده را دو تکه در نظر بگیرید چرا که شما می‌توانید پنجره‌ها را راحت باز کنید و موقع شستشو هم با مشکل کمتری مواجه شوید‌. اگر مشکل شما برای انجام این کار این است که نگران مشخص بودن محل اتصال دو تکه به هم هستید‌، پرده را به جای چین دادن به صورت پیلی دار بدوزید‌.

“پرده سرای مهدی”

%طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی%

“حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا”

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

 

حتما زیر پرده آستری بزنید

درست است که معمولا آستری را برای جلوگیری از ورود تابش شدید نور خورشید و همچنین جلوگیری از اشراف همسایه‌ها‌ی روبه‌رویی به فضای داخل خانه‌، آویزان می‌کنند ولی یادتان باشد حتی اگر هیچ کدام از این مشکل‌ها را هم نداشته باشید‌، باید آستری بزنید‌. چرا که شب که هوای بیرون تاریک می‌شود‌، اگر زیر پرده تور یا حریر آستری سفید آویزان نکرده باشید‌، تیرگی فضای بیرون پرده را سایه‌دار و نا‌زیبا می‌نماید‌.

 

نقش روی نقش نیندازید

اگر تصمیم گرفتید که به ترکیب پرده‌تان دکور هم اضافه کنید‌، به این موضوع مهم توجه داشته باشید که هر دو پارچه حریر و ضخیم را طرح‌دار انتخاب نکنید چراکه فضا را شلوغ نشان میدهد. اگر پارچه طرح‌دار دوست دارید‌، پارچه دکورهای کنار پرده را طرح‌دار تهیه کرده و پارچه حریر را به یکی از رنگ‌های روشن موجود در طرح انتخاب نمایید‌.

 

model parde 2018 22 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

مدل جدید پرده آشپزخانه

برای انتخاب رنگ پرده یک رنگ از محیط بگیرید

اگر می‌خواهید در محیط پذیرایی‌تان پرده رنگی بزنید‌، رنگ را از ترکیب رنگ های به کار رفته در دکوراسیون فضای پذیرایی انتخاب نمایید. البته رایج‌ترین کار این است که شما رنگ دکورها را تیره‌تر یا تند‌تر انتخاب کنید و حریر را به لحاظ رنگی هماهنگ با آن بخرید‌. البته امروز حریر‌های رنگی متنوعی هم به بازار آمده‌اند‌. اگر همه اجزای مبلمان‌تان رنگ سفید یا روشن دارد می‌توانید پرده را تیره تر انتخاب نمایید‌.

 

پرده‌ای با همان سبک دکوراسیونی بزنید

برای پرده پنجره فضای پذیرایی هم مانند دیگر محیط‌های خانه – فارغ از تنوع موجود میان پارچه‌ها – مدل‌های مختلفی وجود دارد ولی یادتان باشد مدل و یا حتی پارچه انتخابی برای پرده باید با سبک دکوراسیون فضای مورد نظرتان هماهنگ باشد‌. در فضایی که مدرن است و مبلمان و دیگر لوازم دکوراسیونی مدرن انتخاب شده است هیچ وقت پرده‌ای کلاسیک همراه با ریشه نخرید‌. این موضوع برای فضای کلاسیک هم صدق می‌نماید‌.

 

“پرده سرای مهدی”

***طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی***

(حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا)

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

روی دیوار دکور بزنید

اگر نور فضای مورد نظرتان کم است ولی دوست دارید طرفین پرده محیط‌ تان دکور با پارچه‌ای ضخیم هم بخورد‌، در صورتی که دو طرف پنجره دیوار خالی وجود دارد‌، ریل پرده را بزرگ‌تر نصب کرده و دکورها را در واقع روی دیوار نصب نمایید تا فضایی از پنجره را اشغال نکرده و جلوی نور را نگیرند‌.

 

برای پنجره کوتاه پرده بلند بخرید

حتی اگر پنجره پذیرایی خانه‌تان قدی نیست و به صورت نیمه است‌، دلیل بر این نمی‌شود که شما حتما مجبورید پرده‌ای با همان ارتفاع آویزان کنید‌. شما حتی برای این نوع پنجره‌ها هم می‌توانید پرده‌های قدی بیاویزید‌‌. این را بدانید پرده قدی علاوه بر اینکه ارتفاع سقف و دیوار را بلندتر جلوه می‌دهد‌، فضا را رسمی‌تر می‌نماید. شما حتی می‌توانید با وجود پنجره نیمه‌، قد پرده‌تان را از حد معمول هم یک متر بلند‌تر بگیرید و مقداری از پرده را روی زمین پهن کنید‌. به این ترتیب ابهت پرده زیادتر شده و فضا کلاسیک‌تر میشود‌.

pardeh ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

پرده سالن و قاب پرده جدید و مدرن

 

چطور برای اتاق ها پرده ای مناسب انتخاب کنیم؟

 

پرده ها، جزییات مهمی در دکور اتاق ها بشمار می روند، فرقی نمی کند اتاق نشیمن، اتاق خواب یا آشپزخانه. هر یک از اینها با وجود پرده، شکلی دیگر به خود می گیرند. در حقیقت نصب پرده باعث می شود دکور کردن اتاق به بهترین شکل کامل گردد. اما همه اینها به این بستگی دارد که شما چه پرده ای را برای اتاق ها انتخاب کنید. فقط در صورتیکه این پرده به درستی انتخاب شده باشد می توانیم بگوییم که دکور اتاق را تکمیل کرده ایم.

 

***پرده سرای مهدی***

“طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی”

(حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا)

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

عملکرد

در ابتدا، باید بدانید هدفتان از انتخاب پرده چیست و می خواهید علاوه بر زیباتر کردن اتاق چه کاری برایتان انجام دهد؟ می خواهید جلوی نور را بگیرد یا از وجود نور در اتاقتان لذت می برید؟ دوست دارید در فصل های مختلف پرده اتاقتان را عوض کنید؟ می خواهید جلوی سرما را بگیرد؟ بهتر است در ابتدا به همه این مسائل فکر کنید و لیستی تهیه کنید تا در آن ببینید این پرده برای چه اتاقی و به چه منظوری قرار است نصب شود. اینگونه خیلی راحت تر می توانید جنس و نوع پرده ای که می خواهید را انتخاب نمایید.

 

Models curtain 2017 2 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

مدل های متنوع پرده

***جنس پرده

 

حالا که لیست خود را تهیه کرده اید می توانید جنس پرده را انتخاب کنید. جنس های سنگین تر نظیر ابریشم یا مخمل حالتی رسمی ونمایشی به فضای اتاق می دهند. این نوع پرده ها جلوی نور را می گیرند و حالت شخصی تری به فضای اتاق می دهند. اما اگر می خواهید اتاقتان حالت غیررسمی و دوستانه داشته باشد از پرده هایی که سبک وزن تر هستند استفاده کنید نظیر کتان. پارچه های سبک تر معمولا نازک تر هستند و این امکان را می دهند که نور طبیعی داخل اتاق وارد شود. پرده هایی از جنس کتان معمولا حالت سنتی دارند اما با این حال هم برای دکوراسیون های رسمی به کار می آید هم مناسب دکور های غیررسمی میباشد. حالت قرار گرفتن پرده نیز مهم است، باید ببینید دکوری که می خواهید با این پرده ایجاد کنید مناسب پرده های سنگین با جنس خشک تر است یا پرده های سبک و حریر بیشتر به درد دکور شما می خورد.

 

 

**رنگ پرده

 

نوبت به انتخاب رنگ مناسب برای پرده میرسد. رنگ، نقشی اساسی در دکور اتاق دارد. هنگام انتخاب رنگ پرده این را در نظر بگیرید که می خواهید همرنگ سایر وسایل دکورتان شود یا طوری باشد که در نگاه اول نظر همه را به خودش جلب نماید. اگر نمی خواهید پرده اتاقتان بدرخشد و زیبایی سایر دکور را بگیرد بهتر است یک رنگ خنثی یا رنگی همرنگ دیوارها انتخاب نمایید. با این کار می گذارید رنگهای سایر وسایل اتاق، مثل مبلمان، خودشان را بیشتر نشان دهند. اما اگر می خواهید پرده نقش نقطه کانونی اتاق را بازی کند باید رنگی جذاب تر برای آن انتخاب نمایید. با توجه به اینکه چه میزان می خواهید نور به داخل اتاق بتابد می توانید رنگ تیره یا روشن برای پرده انتخاب کنید. هرچند پرده ها به مرور زمان با توجه به تابش مستقیم نور خورشید ممکن است رنگشان از بین برود و این اتفاق برای رنگهای تیره زودتر از رنگهای روشن مشخص میگردد.

***پرده سرای مهدی***

(طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی)

حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

 

***طرح و نقش های مختلف پرده***

 

 

اگر در اتاق روکش مبلمان یا روبالشی های تختخواب پارچه های طرح دار و در نقش های مختلف هستند، بهترین کار اینست که پرده را از طرحی ساده انتخاب نمایید که ایجاد شلوغی در اتاق نکند. اما در مقابل اگر وسایل اتاقتان هیچ طرحی ندارند و همه فقط در یک رنگ ساده هستند شما می توانید پرده ای که می خواهید را طرح دار انتخاب کنید.

 

Blinds for rooms large banooyeshahr ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

مدل های گوناگون پرده زیبا

***نکاتی مهم در رابطه با جنس پرده های انتخابی***

پرده یکی از عناصر اصلی دکوراسیون در خانه های ایرانی میباشد. پرده علاوه بر ایجاد زیبایی در خانه میتواند عیوب دیوار و چارچوب پنجره ها را هم پوشانده و خانه را زیباتر نشان دهد. برای اینکه پرده های خانه تان ظاهری شیک و وزین داشته باشد به این نکته ها توجه کنید.

۱٫ مهمترین نکته درباره پرده جنس پارچه آن است.
برخی تصور میکنند تنها پارچه های حریر و توری برای پرده، مناسب هستند.در حالی که بهتر است پارچه پرده سنگین باشد. البته سنگین بودن پارچه به معنای خشک و شق ورق بودن آن نیست. خیلی از پارچه های نرم وجود دارند که در عین نظافت دارای ظاهری محکم و باوقار هستند. همچنین پارچه پرده باید تا حدی انعطاف پذیر باشد که هنگام چین خوردن و آویزان شدن شکیل بوده و جلوه مناسبی داشته باشد.

***پرده سرای مهدی***

***طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی***

حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

۲٫ بهتر است پرده چندلایه داشته باشد.
یک پرده تک نمیتواند جلوه خاصی داشته باشد. این لایه ها میتوانند شامل پشتدری، آستر، والان و انواع شیدها باشند. انتخاب و تشخیص اینکه کدام لایه ها برای پرده خانه شما مناسب باشد به سلیقه شما بستگی دارد اما بهترین حالت نصب والان و پشت دری یا آستر میباشد.

۳٫ هرچه پرده پرچینتر و متراکمتر باشد زیبایی بیشتری دارد.
برای این منظور باید عرض پرده ۵/۱ تا ۲ برابر عرض پنجره باشد. چین پرده نباید کم باشد تا بتواند پنجره را به خوبی پوشش دهد.

Triple pinch pleats heading curtain 3 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

مدل های جدید پرده آشپزخانه به سفارش شما

 

***راهنمایی و نکاتی برای انتخاب، خرید و نصب انواع پرده های منزل***

 

راهنمای انتخاب پرده

 

پرده در چیدمان خانه های ایرانی نقش پررنگی دارد. پرده ها می توانند جلوه هایی از رنگ و زیبایی را در خانه شما به نمایش بگذارند و چیدمان آن را تحت تاثیر قرار دهند.

 

حتما می دانید که یکی از ارکان ساخت هر خانه ای وجود پنجره است و پنجره ها می توانند بخشی از زیبایی هر خانه را تامین نمایند.

%پرده سرای مهدی%

%طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی%

حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

البته زمانی این زیبایی بیشتر میگردد که پرده های زیبا بر آنها آویخته باشد. پرده ها در کنار طرح و سبکی که یک پنجره دارد، می توانند بر زیبایی ویژه پنجره ها اضافه نمایند؛ استفاده از پرده هایی که با طرح و رنگ و چیدمان خانه شما تناسب بیشتری داشته باشد، نیازمند رعایت یکسری نکات است. اول اینکه پرده ای که برای خانه خود انتخاب می کنید، متناسب با چیدمان خانه شما باشد، دوم اینکه چه پرده های خانه برعهده دارند. پرده می تواند شکل و سبک مختلفی داشته باشد. سبک و شکل پرده را می توانید متناسب با دیگر وسایل خانه خود هماهنگ کنید.

علاوه بر جنبه های زیبایی شناختی، پرده ها سلیقه و علاقه شما را نیز به اطرافیان نشان می دهند. درواقع پرده ها و رنگ ها و طرح های آنها روحیه و حال و هوای خاص شما را به بیننده نشان میدهد. به همین دلیل باید تلاش کنید که نهایت سلیقه تان را در انتخاب نوع پرده خانه خود به خرج دهید.

 

شاید نیازی نباشد برای انتخاب، خرید و نصب پرده های منزلتان متحمل هزینه گزافی شوید؛ کافی است به این نکات توجه کنید.

Cartridge heading curtains 1 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

انواع پرده اتاق خواب

۱۰ نکته که در انتخاب و نصب پرده دلخواهتان به شما کمک می کند:

 در زمان تهیه پرده مطمئن شوید متراژ مناسبی انتخاب میکنید.

طول پرده ها برای ایجاد چین های مطلوب حدود دو و نیم برابر طول پنجره است.
۲٫ اگر اتاق نورانی و روشن می خواهید از پرده های حریری و شیشه ای استفاده کنید.

**پرده سرای مهدی**

%طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی%

$حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا$

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

۳٫ هرگز نگران بزرگی پنجره ها نباشید.
چنین مسئله ای مثل “زیادی زیبا بودن” است! اگر نمی خواهید یک فضا را پوشیده از پرده کنید، تنها کافی است از پارچه ای استفاده کنید که با رنگ دیوارها همخوان باشد و تضاد چندانی با آن ایجاد نکند.
۴٫ مطمئن شوید که پرده ها با سایر مبلمان همخوانی دارد.
هر اتاق دارای ۴ عنصر اصلی است: سقف، دیوار، کف و مبلمان. اما برای دکور کردن بهتر است که تاکید تنها بر یکی از این موارد باشد و سایر عناصر به عنوان تقویت کننده عمل کند. بنابراین اگر انتخاب شما پرده ای با پارچه پلنگی است، از مبل هایی ساده تر استفاده کنید.

teal kitchen curtains design kitchen curtains teal amazon of teal kitchen curtains 2 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

مدل پرده آشپزخانه ۲۰۱۸

همخوانی پرده با مبلمان
۵٫ انتخاب میان پرده مدل رومی و یا کرکره چوبی به میزان نور مورد نیاز و فضای خصوصی مورد نیاز شما بستگی دارد.

با وجود شباهتی که میان این دو پرده است، کرکره چوبی در تنظیم نور مورد نیاز و مطلوب بسیار کاراتر میباشد.
۶٫ پرده پارچه ای و کرکره می تواند در کنار هم مورد استفاده قرار گیرد.
این دو نوع پرده کاملا متفاوت به نظر می رسد. اینکه کدام را انتخاب می کنید به سلیقه شما و کاربردی که مد نظرتان است بستگی دارد. اما جالب اینجاست که برای استفاده از این دو پرده در کنار هم هیچ ممانعتی وجود ندارد.

curtain overlaps 4 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

مدل های مختلف پرده سالن پذیرایی

۷٫ برای اتاق خواب ها، از پرده های شِید و تاریک کننده استفاده کنید.
این نوع پرده ها ضخامت بیشتری دارند و می تواند اتاق را کاملا تاریک کرده و فضایی مطلوب برای خواب و استراحت شما فراهم کند.

۸٫ بلندای پرده، کاملا بستگی به سلیقه شخصی شما دارد.
پرده بلند می تواند کاملا مماس بر زمین باشد و یا روی زمین کشیده شود. همچنین پرده می تواند تنها فضای پنجره را پوشش دهد و یا سطحی از دیوار را نیز بپوشاند.

$پرده سرای مهدی$

%طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی%

@حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا@

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

۹٫ برای حاشیه پنجره و یا چوب پرده، ۲ و نیم سانت عرض کافی و شیک است.
این اندازه، پنجره خانه را کلاسیک و شیک میکند.

۱۰٫ همیشه پرده را تا جایی که ممکن است نزدیک به سقف نصب کنید.
قاعدتا برای دسترسی به پرده (در بالای آن) تنها به دو سانتی متر فضا احتیاج دارید. با نصب پرده در ارتفاع بالا، دیوار را کشیده تر نشان می دهید و به ابهت پرده و اتاق می افزایید.

tent flaps curtains Triple pinch pleats heading curtain ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

مدل پرده خیمه ای

“تکنیک های خرید پرده آلومینیومی”

 

*پرده آلومینیوم*
این پرده های سبک وزن بیشتر در نوع کرکره ای دیده می شوند. تنوع رنگ دارند و قابل هماهنگ کردن با قسمت های مختلف خانه هستند. این پرده بیشتر برای قسمت هایی چون سالن های رو به حیاط مناسب میباشد. زیرا نور آفتاب رنگ انها را از بین نمی برد و در مقابل نور آفتاب دوام خوبی دارند. نیاز به زیر پرده ای نیز ندارند.

 

curtains design ideas internetunblock us in curtain 2017 inspirations 5 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

مدل پرده ساعت شنی

پرده پارچه ای
پرده های پارچه ای طیف گسترده ای را دربر می گیرند. از حریرهای نازک وتورهای ظریف گرفته تا پارچه های مخملی ضخیم. هر کدام ازین جنس ها در قسمت های مختلف خانه کاربرد دارند.

پرده های ضخیم مخمل برای اتاق پذیرایی مناسبند. البته حتما باید آنها را با زیرپرده ای استفاده کنید تا دوام بیشتری داشته باشند. رنگ آنها را نیز باتوجه به سلیقه خود می توانید از رنگ های گرم و تیره تا رنگ های روشن و سرد انتخاب نمایید. اگر روحیه ای هنری دارید و علاقه به رنگ وجهه بارز روحیه شماست بهتر است از رنگ های شاد و مفرح استفاده نمایید. برعکس اگر روحیه شاعرانه دارید، رنگ های سرد وتیره برای شما گزینه های مناسبتری میباشد.

***پرده سرای مهدی***

&طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی&

(حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا)

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

 

لباس فاخر پنجره ها
پرده عموما برای پوشش پنجره به کار می رود و می تواند زیبایی منحصر به فردی به پنجره های اتاق ببخشد. پنجره ها بخاطر قابلیت باز و بسته شدن، در نما و ظاهر پرده ها تاثیر زیادی دارند. شما با به کار بردن پرده می توانید حتی نقص های پنجره خود را بپوشانید.

همینطور پرده باعث زیبا شدن دو چندان پنجره ها میگردد. آنچه قبل از هر چیزی در چیدمان یک خانه به چشم می آید، پرده، رنگ آن و نوع چیدمان آن میباشد. پس نباید از نقش تعیین کننده پرده در خانه غافل باشید. همیشه هنگام خرید پرده، نوع پنجره خانه خود را به یاد داشته باشید.

پنجره خانه شما ممکن است بالارونده باشد و یا رو به پایین باز شود. از طرفی ممکن است عمومی یا افقی باز شود. توجه به سبک پنجره های راهنمای شما در خرید پرده مناسب است.

Triple pinch pleats heading curtain 6 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

پرده آشپزخونه جدید

 

پرده پنجره های ناموزون
اگر شما در خانه ای قدیمی هستید که پنجره هایش از شکل افتاده است، اصلا نگران نباشید. هیچ احتیاجی هم به تعویض پنجره ها و صرف هزینه اضافی ندارید. شما می توانید با انتخاب چوب پرده های عریض تر و بلندتر از پنجره خانه خود، پرده ای بزرگتر از اندازه پنجره انتخاب کنید و بدین وسیله ناموزونی پنجره خود را بپوشانید.

همچنین می توانید یک پنجره باریک را با یک پرده پهن، عریض جلوه بدهید. از طرفی شما میتوانید پرده را بالاتر از بلندی پنجره های کوتاه نصب کنید و آنها را بلندتر نشان دهید. در خانه های قدیمی پیش میآید که بعضی وقت ها دو پنجره به فاصله نزدیکی از هم قرار گرفته اند و اگر بخواهید برای هر کدام پرده ای نصب کنید، شکل زیبایی ندارد.

در این مواقع بهتر است که برای هر دو، یک پرده نصب کنید و به این ترتیب هم هزینه کمتری میپردازید و هم زیبایی خاصی به این دو پنجره میبخشید.

 

curtain swag 2 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

پرده زیبا و مدرن سالن پذیرایی

“پرده رسمی یا خودمانی”
جنس پرده خانه شما رسمی بودن یا خودمانی و راحت بودن شما را نشان می دهد. البته جنس پرده رابطه مستقیمی با هزینه و بودجه شما نیز دارد اما نکته اساسی این است که مهمترین مسئله در زیبایی پرده نوع چیدمان و تناسب آن در خانه شماست و نه مقدار هزینه ای که برای خرید آن پرداخته اید.

شما می توانید باانتخابی بجا، پرده ای زیبا و رویارویی برای خانه خود انتخاب نمایید بدون اینکه متحمل هزینه اضافی شده باشید. مشهورترین پارچه هایی که برای پرده ها استفاده میگردد، از جنس حریر نازک، تور، ساتن یا مخمل های ضخیم است. بسته به فصل استفاده ومکان پنجره، نوع و جنس پارچه متفاوت است. هیچگاه لازم نیست که پارچه های مخمل را برای آشپزخانه استفاده کنید زیرا تنها انها را هدر داده اید.

***پرده سرای مهدی***

%طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی%

حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

نکاتی برای خرید پرده
بسته به حال و هوایی که دوست دارید در خانه شما برقرار باشد می توانید جنس پرده ها را از نازک تا ضخیم انتخاب کنید. خوبی پرده ها ی نازک این است که بخش زیادی از نور خانه را تامین و حالت رخوت و کسلی را از خانه شما دور می کند. از طرفی پرده های ضخیم کاهش و افزایش دمای خانه شما را به خوبی انجام میدهند و تنظیم کننده خوبی در این مواقع هستند.

Triple pinch pleats heading curtain ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

مدل زیبا پرده

 

آفتاب و پنجره
هنگام انتخاب پرده برای خانه، دقت داشته باشید که برای همه پنجره ها از یک جنس پارچه استفاده نکنید. پنجره ای که در معرض تابش شدید آفتاب قرار دارد، پارچه ای ضخیم تر نیاز دارد و برای پنجره های رو به سایه پارچه های نازک مناسب میباشد.

همچنین پرده هایی که برای پنجره ها می خرید جنس و طرح متفاوتی با پرده هایی که برا ی جداسازی اتاق ها از سالن استفاده می کنید، خواهد داشت. پرده های مخملی با رنگ های کلاسیک برای خانه های بزرگ مناسب است و پرده های ساده و نازک برای خانه های کوچک و ویلایی.
به علاوه زیبایی
اگر از طرح و نقش پرده خانه خود خسته شده اید، لازم نیست که دوباره اقدام به خرید پرده بکنید، برای اینکه حالت متفاوت و زیبایی به پرده خانه خود بدهید، می توانید روی پرده هایی که قابلیت دارند، انواع طرح های گلدوزی یا سکه و دکمه دوزی انجام بدهید و آنها را از یکنواختی در بیاورید و خودتان را نیز در فضایی متفاوت و زیبا قرار دهید.

{پرده سرای مهدی}

«طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی»

حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

زمان مناسب برای نصب پرده
زمان نصب پرده در خانه چه هنگامی است؟ ممکن است به تازگی به خانه جدید خود نقل مکان کرده باشید و یا خانه خود را رنگ آمیزی کرده باشید و یا بخواهید خانه خود را گردگیری نمایید. در این صورت همیشه به یاد داشته باشید که آخرین چیزی که باید به مرتب کردن و نصب کردن آن بپردازید، پرده پنجره هاست. زیرا شستن و تمیز کردن پرده زمان بر و به نسبت هزینه بر است.

پس بهتر است حواستان باشد که حتما پرده را در آخرین مرحله از گردگیری خانه آویزان کنید. از طرفی تا رنگ دیوارها به طور کامل خشک نشده، پرده ها را نصب ننمایید.
پرده های آشپزخانه نیز نباید تا پایین پنجرهبرسد زیرا معمولا مقدار زیادی چربی را به خود جذب می کند. به ویژه اگر پرده شما در قسمت بالایی هود و یا در کنار هود آشپزخانه نصب شده باشد، حتما باید پرده را بافاصله از قسمت انتهایی پنجره نصب نمایید.

 

curtains for a purple bedroom best 25 purple bedroom curtains ideas on pinterest girls modern bedroom curtains 3 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

پرده اتاق خواب بنفش

«راهنمای انتخاب پرده ی مناسب برای منزل»

 

«استفاده از والان پرده»

استفاده از والان جوی متفاوت در اتاق بوجود می آورد و تاثیر زیادی در جلوه ی پرده ها دارد. به همین دلیل در انتخاب پرده برای فضاهای مختلف باید توجه ویژه ای به مدل و سبک والانی که انتخاب می کنید داشته باشید.

والان می تواند به تنهایی استفاده شود یا به عنوان تکمیل کننده، بالای پرده دو لنگه آویزان گردد. می توان از والان برای مخفی کردن میله پرده استفاده نمود.

 

 

استفاده از والان به تنهایی

یک والان ساده که به تنهایی آویزان می شود به فضا جلوه و حسی شاعرانه  می دهد. معمولا از این مدل پرده بیشتر در آشپزخانه ها استفاده میگردد. به این دلیل که در آشپزخانه فضای زیادی از زیر پنجره تا سطح کابینت موجود نیست، همچنین در این حالت کار و نظافت راحت تر و ایمنی بیشتر می شود.

window curtain valances 8 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

پرده آشپزخانه کوتاه جدید

استفاده از والان روی پرده

والان های دکوراتیو پرکار که بخش هایی از آن از دو طرف آویزان میگردند (گوشواره ها)، می توانند به نقطه ی کانونی در قسمت بالای پرده تبدیل گردند. برای مثال در والان های سبک ویکتوریایی معمولا از پارچه های سنگین استفاده می شود که در نهایت فرم یک آویز زینتی را به خود می گیرند.

 

شال ها ی پرده

شال های پارچه ای پرده، فضای اتاق را باشکوه تر و لطیف تر می کنند.این شال ها از تکه های پارچه ای بلند با جنس سبک و ظریف دوخته می شوند و به شیوه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. شال را می توان به دو طرف پنجره گره زد یا به یک دیوارکوب حلقه کرد ویا به شکل آزاد آن را دور یک دسته یا میل پرده پیچید.

با بلند تر در نظر گرفتن قد پرده می توان حس شاعرانه تری ایجاد کرد، به گونه ای که پارچه ها روی سطح زمین بریزند و قابی لطیف برای پنجره بسازند.

شال های کوتاه تر می توانند قدی کوتاه تر از کف پنجره داشته باشند و یا حتی طراحی آن ها می تواند به صورتی باشد که یک طرفشان آن کوتاه تر از طرف دیگر باشد.

«پرده سرای مهدی»

«طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی»

(حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا)

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

***انواع مدل های آویزان کردن پرده***

چگونگی قرار گرفتن روی پنجره و مرتب و آراسته شدن انواع پرده ها،  می تواند در انتخاب مدل پرده ی مناسب به شما ایده بدهند. چرا که تأثیر زیادی در ظاهر و مدل پرده، همچنین نوری که وارد فضای شما می شود و حریم شخصی تان دارد. در ادامه ما چند روش برای سازماندهی پرده ها را به شما معرفی مینماییم.

 

designer window curtains ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

پرده رنگارنگ

«مدل پرده خیمه ای»

پرده مدل خیمه ای می تواند آزادانه آویزان باشد یا با یک حلقه ی فلزی یا جا دکمه ای که در پارچه تعبیه می شود، روی قلاب دیواری قرار بگیرد.

مزیت استفاده از این مدل، کنترل بیشتر حریم شخصی است. علاوه بر این با این مدل پرده می توان انتخاب کرد که چه میزان نور وارد اتاق شود.

برای استفاده مؤثرتر از این مدل پرده ها در دکوراسیون می توانید از کنار هم گذاشتن و ترکیب پارچه های دکوراتیوی که با هم همنشینی مناسبی دارند، در قسمت پشت و روی پرده بهره بگیرید؛ به این ترتیب وقتی پرده کنار زده می شود و دو طرف آن نمایان می شود، جلوه ای شیک و متفاوت در خانه ی شما بوجود می آورد.

«پرده سرای مهدی»

$طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی$

«حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا»

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

استفاده از دستک پرده

دستک ها یا بندهای پرده برای نگه داشتن پرده ها در جای خود طراحی می شوند، به ویژه برای زمانی که نخواهیم سر راه باشند یا وقتی در ها یا پنجره ها باز هستند باد در آن ها نپیچد.

مدل های مختلف دستک برای پرده مثل انواع ریسمان ها و قیطان ها وجود دارد که معمولاً انتهایشان ریشه دار یا منگوله دار است. علاوه بر این می توانید این دستکها را به شکل های خلاقانه و یا با استفاده از پارچه ای از جنس پرده و یا در رنگی متضاد با آن درست نمایید.

Triple pinch pleats heading curtain 4 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

پرده شیک و مدرن

لایه های روی هم آمده (اوورلپ)

اگر پارچه های زیبایی دارید که طولشان زیاد است می توانید از آن ها به شکل «اوورلپ»- که لبه هایشان روی هم قرارگیرد- به عنوان پرده استفاده کنید. این مدل پرده، پنجره را به طور کامل نمی پوشاند؛ بنابراین این نکته را در نظر بگیرید که ممکن است مقداری نور مزاحم وارد اتاقتان  شود. این طرح پرده حال و هوایی ساده و خودمانی به فضا می دهد و برای فضایی مثل اتاق خواب مناسب میباشد.

«پرده سرای مهدی»

(طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی)

حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

“پرده مدل ساعت شنی”

اگر قصد دارید برای پشت در یا پنجره های بلند و باریک منزلتان پرده انتخاب کنید می توانید از مدل ساعت شنی استفاده کنید. به این شکل که پارچه را از دو قسمت بالا و پایین با میله ثابت کنید و قسمت میانی را با یک بند نگه دارید.یک روش دیگر این است که تنها قسمت میانی را با بند جمع کنید و پایین پرده را به همان شکل روی زمین رها بگذارید. این کار باعث می شود هم پنجره ی باریک منزلتان زیباتر به نظر برسد، هم ورورد نور از این پنجره بیشتر بشود.

 

اگر می خواهید منزلتان ظاهری متفاوت و امروزی تر داشته باشد و نور و حریم شخصی تان را راحت تر کنترل کنید، می توانید از انواع شیدها و پرده های کرکره ای، در ترکیب با پرده های معمولی استفاده نمایید. اگر به این سبک پرده ها علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم حتما این مطلب را نیز مطالعه کنید.

latest curtain designs for bedroom 22 latest curtain designs patterns ideas for modern and classic mens bedrooms decorating ideas 2 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

پرده پاپیونی جدید

<انواع طرح دوخت بالای پرده>

دوخت بالای پرده، به قسمتی گفته می شود که امکان وصل پرده به میله، ریل و… را بوجود می آورد. در واقع شکل آویزان شدن پرده به مدلی که برای دوخت این قسمت انتخاب مینمایید، بستگی دارد. گزینه های زیادی برای طرح دوخت بالای پرده وجود دارد، اما در انتخاب آن باید به جنس و عرض پارچه ای که در اختیار دارید و جایی که قرار است پرده را نصب کنید، توجه داشته باشید.

 اگر هنوز پارچه ی مورد نظرتان را تهیه نکرده اید، پیشنهاد می کنیم ابتدا طرح دوخت پرده را انتخاب کنید، سپس به سراغ خرید پارچه بروید. در ادامه چند نمونه از طرح های پر طرفدار برای دوخت پرده را به شما معرفی می کنیم:

۱- چین سوزنی (پلیسه مدادی)

پلیسه های مدادی از یکسری تاهای عمیق ایجاد شده در کنار هم، در قسمت بالایی پرده تشکیل شده اند که  شبیه مدادهایی به شکل عمودی در کنار یکدیگر قرارمیگیرند. در قسمت بالای این مدل پرده یک نخ نازک وجود دارد، که می توان از آن برای مرتب کردن چین پلیسه ها و تنظیم پهنای قسمت بالای پرده با پهنای پنجره استفاده نمود.

Triple pinch pleats heading curtain 7 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

پرده شیک و جدید ۲۰۱۸

۲- پلیسه فرانسوی

پلیسه فرانسوی به طور ویژه و خاص برای دکوراسیون فضاهایی مثل فضای غذاخوری های رسمی یا اتاق خواب مناسب هستند.

 

۳- پلیسه ی کاتیج

این مدل پلیسه ها روش تنظیم کردن ساده تری برای پرده ها دارند و برای اتاق های غیر رسمی مناسب میباشند. مثل اتاق خواب کودکان یا آشپزخانه. پلیسه های کاتیج با یک نوار پرده ی حدوداً ۳ سانتیمتری به راحتی ایجاد می شوند که باید قسمت تا حدود ۵ سانتیمتر مانده به بالای پرده به آن دوخته شود.

«پرده سرای مهدی»

(طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی)

حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

کرج/ حصارک

۴- پرده ی پلیسه دار گیلاسی

این مدل دوخت بیشتر برای  پارچه های سنگین استفاده میگردد و بیشتر مناسب اتاق هایی با دکوراسیون رسمی مثل سالن پذیرایی میباشد. دقت کنید که این مدل چین برای پرده های کوچک مناسب نیست زیرا در این حالت جام ها به شکل منظم کنار هم تنظیم نخواهند شد.

 

۵- مدل پانچ (گلوله ای)

این مدل پرده بیشتر برای اتاق هایی با سبک جدید و امروزی مناسب میباشد. در اینجا فقط کافی است لبه ی پارچه را تا بزنید و به اندازه ی قطر میل پرده، پارچه تان را پانچ کنید.

model parde 2018 3 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

پرده تور سالن

۶- بندهای پارچه ای

اگر به دنبال جلوه ای غیر رسمی تر، راحت تر و مدرن برای اتاقتان هستید این مدل دوخت را به شما پیشنهاد مینماییم. در اینجا یک سری حلقه ی صاف پارچه ای (که معمولا از پارچه ی پرده درست می شوند) به قسمت بالای پرده وصل میگردند و دور میل پرده قرار میگیرند. این مدل برای  پرده هایی کارآمد است که نیاز به جمع کردنشان برای ورود نور نباشد زیرا حلقه ها نمی توانند به راحتی روی میله حرکت کنند.

 

امیدواریم با مطالعه ی این مطلب اطلاعات کاربردی و مناسبی را دریافت کرده باشید. چنانچه در انتخاب مدل پرده ی مناسب برای اتاق های منزلتان دچار مشکل شدید حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید.


“پرده سرای مهدی”

«طراحی ، دوخت ، نصب انواع پرده های سفارشی»

(حصیر بامبو ، لوردراپه ، کرکره فلزی ، انواع زبرا)

%سفارش پرده مدارس و مدرسه ها%

۰۲۶۳۴۵۶۶۴۰۰

۰۹۳۶۰۵۷۴۸۷۴

***کرج/ حصارک***

تهیه و تنظیم: نرگس خوش روزگار

 

 

پرده حصیر,پرده  بامبو,پرده لوردراپه,پرده کرکره,پرده فلزی,انواع مدل پرده,پرده زبرا,مدل پرده جدید,مدل پرده مدرن ۲۰۱۸, پارچه تور,ساتن,پرده مجلسی,پرده حریر,پرده تصویری,عکس,پرده منزل,پرده نشیمن,هماهنگ,پرده شیک,پرده کتان,پرده مخمل,پرده طرح دار,پرده ساده,پرده مبلی,مهم,مختلف,آستری پرده,نقش پرده,دکوراسیون,طراحی پرده, سبک,کوتاه,بلند,جنس پرده,شید پرده,حاشیه پرده,خرید پرده,پرده آلمینیوم,پرده رسمی,پرده خودمانی,شال های پرده,پرده آویزان,پرده خیمه ای,دستک پرده,گل پرده,پرده ساعت شنی,ترفند انتخاب پرده,پرده پلیسه دار,پرده مدل پانچ پرده فرانسوی,پرده چین سوزنی,انواع,زیبای مدل های,پرده سلطنتی,رنگ پرده,اصول انتخاب پرده,دیوار,پنجره,curtain 2017,غربال, پرده, سرند, پرده سینما, صفحه تلویزیون, تور سیمی,room,Hall,, salon, lounge,Catering,پذیرش, پذیرایی, دریافت, مهمانی, برخورد, قبول,reception,bedroom, تالار, حجره, اتاق خواب, خوابگاه, خان,Reception Hall,Valan,Karaj,2018,مدل, نمونه, طرح, سرمشق, قالب, پیکر,Model,گونه, نوع, انواع, قسم,types of,species,New,جدید, تازه, نو, نوین,اشپزخانه, محل خوراک پزی,the kitchen,آشپزخونه,طراحی, طرح ریزی,Designing,different models,مدل های مختلف,schools,مدارس,مدرسه,۲۰۱۹,فروش,خرید,حراجی,جنس فروشی,Sale,خرید,خریداری, ابتیاع,Buy, قاب پرده چوبی جدید

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 6.2/10 (9 votes cast)
VN:F [1.9.18_1163]
Rating: +1 (from 3 votes)
ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده, 6.2 out of 10 based on 9 ratings
share save 171 16 ترفند های انتخاب پرده مناسب برای پذیرایی و آشپزخانه منزل و خانه و تصویر و عکس پرده

دیدگاه خود را بنویسید


 • عمومی

 • دسته‌ها

 • بایگانی

 • تقویم شمسی

  خرداد ۱۴۰۳
  ش ی د س چ پ ج
  « تیر    
   1234
  ۵۶۷۸۹۱۰۱۱
  ۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
  ۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
  ۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  
 • سایت فورکیا

  4kia.ir