«طراحی در مهندسی سازه»

«بازسازی و مقاوم سازی بنا های قدیمی و جدید در تهران و کرج و شیراز»

سایت شرکت آریامن، دارای مهارت کافی برای مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله و توانمندسازی ساختمان ها پس از زلزله است.

contractor مشاوره و طراحی در مهندسی سازه و بازسازی و مقاوم سازی ساختمان و بنا در تهران و کرج و شیراز

مقاوم سازی ساختمان

ما برای شما پروژه کاملی برای بازسازی ساختمان، طراحی و اجرا مینماییم و برای این منظور خصوصیات تکنیکی دقیق سازه را منطبق بر استاندارد یوروکد در نظر میگیریم…

«مشاوره ساخت و ساز در شیراز و استان فارس و استان تهران و کرج»

«ساخت و ساز بناهای جدید و بازسازی بنا»

“سایت شرکت آریامن، دارای مهارت کافی برای مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله و توانمندسازی ساختمان ها پس از زلزله”

ما برای شما پروژه کاملی برای بازسازی ساختمان، طراحی و اجرا مینماییم.

شرکت ما برای طراحی و اجرای انواع سازه های ساختمان آمادگی دارد. طراحی آرماتوربندی بنا برای بازسازی ساختمان ها؛ طراحی سازه های فلزی و بتنی؛ محاسبات ایمن سازی بنا در برابر آتش سوزی.

“اجرای کلیه عملیات بازسازی و نوسازی بنا توسط مجربترین مهندسین و اکیپ های ساختمانی.

نقاشی – کاشی کاری – سرامیک – گچ کاری – و کلیه خدمات ساختمانی در تهران و کرج و استان فارس شیراز”

تلفن تماس: ۰۹۳۷۸۲۹۷۷۷۸ – ۰۹۳۵۵۳۷۷۴۲۰

«ساخت و ساز بناهای جدید و بازسازی ساختمان های قدیمی»

شرکت ما برای طراحی و اجرای انواع سازه های ساختمان آمادگی دارد. طراحی آرماتوربندی بنا برای بازسازی ساختمان ها؛ طراحی سازه های فلزی و بتنی؛ محسبات ایمن سازی بنا در برابر آتش سوزی

برای این منظور ما از مشاورین برجسته مان برای محاسبه بهترین و باصرفه ترین راه محافظت بنا در مقابل آتش سوزی استفاده میکنیم.

رویکرد طراحی ظرفیت

برای اطمینان از ایمنی بنا در برابر زلزله، ما از آخرین دستاوردهای مهندسی زلزله استفاده میکنیم. برای این منظور ما مدلی از بنا را طراحی کرده و نقاط ویژه ای از آنرا انتخاب مینماییم. سپس آنها را وادار مینماییم که رفتاری شکل پذیر در برابر نقاط آسیب پذیر در برابر نیروی زلزله ارایه کنند. سایر نقاط بنا بر اساس فاکتورهای اضافی برای مقاوم سازی تحلیل میگردند، یعنی استفاده از قابلیت بیشتر جهت تحمل وزن بالاتر. یعنی ما بنا را به شکلی طراحی میکنیم که خسارت تنها در نقاط غیر شکننده سازه رخ دهد. جایی که خسارت وارده برای انسجام بنا خطرساز نخواهد بود…

این نوع طراحی برای ساختمان های چند طبقه و سازه های بلند مرتبه بخصوص مجتمع های ساختمانی و سازه های چند منظوره اجتماعی، اجتناب ناپذیر و لازم میباشد. بعلت اینکه این سیستم سبب میگردد سازه نه تنها قابلیت تحمل وزن بالاتری داشته باشد بلکه بتواند تغییر شکلهای ارتجاعی وسیع تری را که در هنگام زلزله رخ می دهند، تحمل کند…

“نظارت پروژه های مهندسی سازه”

ما همینطور دارای مجوزهای لازم جهت نظارت پروژه های ساختمانی میباشیم. مهندسین ناظر شرکت ما دارای گواهینامه انجمن مهندسین مشاور – تحت نظارت و مورد تایید اتحادیه اروپا- هستند. مهندسین ناظرشرکت ما مشخص مینمایند؛ آیا پروژه ساختمانی توانسته است بالاترین استانداردها را در زمینه های مقاومت مکانیکی و استحکام بنا و مقاومت در برابر آتش سوزی و زلزله و ایمنی استفاده بنا را تامین کند…

شرح ساختار

سیستم های ساخت و ساز خشک (درای وال)، ساختارهای سبک و مقاوم در برابر زلزله ای میباشند که از ترکیب پنل های گچی (و یا پنل های سیمانی) و پروفیل های سبک فولادی گالوانیزه ساخته میگردند.

6222eb05bc مشاوره و طراحی در مهندسی سازه و بازسازی و مقاوم سازی ساختمان و بنا در تهران و کرج و شیراز

مقاوم سازی بنا

از ترکیب این دو عنصر، چهار ساختار زیر حاصل می شود:

دیوارهای جداکننده؛

سقف های کاذب؛

دیوارهای پوششی؛

پوشش های مقاوم در برابر حریق؛

دیوارهای جداکننده؛

دیوارهای جداکننده کناف، دیوارهای غیر باربری میباشند که برای تقسیم فضاهای داخلی ساختمان استفاده میگردند. این ساختارها شامل قاب های فولادی سبک ساخته شده با مقاطع ناودانی شکل بوده که صفحات روکش دار گچی در یک یا چند لایه، به وسیله پیچ مخصوص بر روی آن ها نصب میگردند.

درزهای میان این صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده و بدین ترتیب سطحی یکپارچه حاصل میگردد. سطح بدست آمده قابلیت اجرای رنگ، کاغذ دیواری، کاشی و پوشش های دیگر را خواهد داشت. فضای خالی داخل دیوار، امکان استفاده از انواع عایق های حرارتی و صوتی را فراهم نموده و عبور و دسترسی به تأسیسات الکتریکی و مکانیکی را میسر میکند.

اجرای رانرها؛

اجرای استادها؛

اجرای پنل ها؛

تکمیل ساختار؛

سقف های کاذب؛

سقف های کاذب کناف ساختارهای سبکی میباشند که به واسطه تولید صنعتی، دارای مشخصات فنی استاندارد بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای سقف های کاذب غیر استاندارد ساخته شده با رابیتس و گچ هستند. این ساختار شامل زیرسازی سبک فولادی معلق ساخته شده با مقاطع ناودانی شکل بوده که صفحات روکش دار گچی در یک یا دو لایه، به وسیله پیچ مخصوص بر روی آن ها نصب می شوند. درزهای میان این صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری شده و بدین ترتیب سطحی یکپارچه و بدون درز بدست می آید. سطح بدست آمده قابلیت اجرای رنگ و پوشش های دیگر را خواهد داشت. فضای خالی پشت سقف کاذب، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و عبور و دسترسی به تأسیسات الکتریکی و مکانیکی را بوجود می آورد.

 

«مشاوره ساخت و ساز در شیراز و استان فارس و استان تهران و کرج»

«ساخت و ساز بناهای جدید و بازسازی بناهای قدیمی»

“سایت شرکت آریامن، دارای مهارت کافی برای مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله و توانمندسازی ساختمان ها پس از زلزله”

ما برای شما پروژه کاملی برای بازسازی ساختمان، طراحی و اجرا مینمایی.

شرکت ما برای طراحی و اجرای انواع سازه های ساختمان آمادگی دارد. طراحی آرماتوربندی بنا برای بازسازی ساختمان ها؛ طراحی سازه های فلزی و بتنی؛ محاسبات ایمن سازی بنا در برابر آتش سوزی.

“اجرای کلیه عملیات بازسازی و نوسازی توسط مجربترین اکیپ های ساختمانی.

نقاشی – کاشی کاری – سرامیک – گچ کاری – و کلیه خدمات ساختمانی”

تلفن تماس: ۰۹۳۵۵۳۷۷۴۲۰- ۰۹۳۷۸۲۹۷۷۷۸

آویزگیری؛

اجرای زیرسازی؛

زیرسازی تکمیل شده؛

نصب پنل؛

دیوارهای پوششی؛

دیوارهای پوششی کناف، ساختارهای سریع و کارآمدی جهت بازسازی دیوارهای بنایی قدیمی، پوشش دیوارهای بنایی جدید (نازک کاری)، عایق کاری و بهسازی حرارتی و صوتی ساختمان ها و مقاوم سازی ساختمان ها در برابر حریق هستند. به لحاظ ساختاری، دیوارهای پوششی، مشابه دیوارهای جداکننده کناف هستند، با این تفاوت که پنل ها تنها در یک سمت ساختار نصب میگردند.

اجرای رانرها؛

اجرای استادها؛

استقرار عایق؛

نصب پنل؛

پوشش های مقاوم در برابر حریق؛

یکی از نقاط ضعف مهم سازه های فولادی، مقاومت کم آن ها در برابر حریق بوده، بطوری که در زمان کوتاهی بعد از وقوع حریق، ممکن است دچار ناپایداری و فروپاشی کامل گردند. مطابق با مقررات و استانداردها، سازه های فولادی باید برای مدت زمان معینی در مقابل حریق مقاوم سازی گردند. یکی از کاربردهای صفحات گچی مقاوم در برابر حریق کناف، حفاظت سازه های فولادی از طریق پوشش تیرها و ستون ها میباشد. در این ساختار، یک زیرسازی فلزی سبک در پیرامون تیرها و ستون ها اجرا شده که صفحات گچی بر روی این زیرسازی نصب میگردند.

بدین ترتیب پوششی از صفحات مقاوم در برابر حریق، اجزای سازه ای را احاطه نموده و از این طریق سازه در برابر حریق مقاوم سازی میگردد. مزیت این نوع ساختار حفاظتی، سرعت، سهولت و ارزانی آن نسبت به سایر روش ها (نظیر پوشش های بتنی) میباشد. با استفاده از این روش، نازک کاری اجزای سازه ای نیز تامین گردیده که این امر، صرفه اقتصادی و تسریع در عملیات اجرایی را با خود می آورد.

اجرای رانرها؛

اجرای استادها؛

نصب پنل ها؛

تکمیل ساختار؛

خدمات گروه آریامن شامل موارد زیر می شود:

مشاوره در انتخاب ساختار؛

طراحی جزئیات فنی؛

بازرسی فنی و نظارت بر پروژه ها؛

فروش مصالح کناف؛

مشاوره در انتخاب ساختار؛

گام نخست در استفاده از سیستم های ساخت و ساز خشک، انتخاب ساختار میباشد. هر یک از ساختارها دارای قابلیت های ویژه خود بوده که در مرحله طراحی باید مشخصات عملکردی آن ساختار (مانند قابلیت های فیزیکی و مکانیکی تعیین کننده از قبیل مقاومت استاتیکی، میزان عایق حرارتی و صوتی و مقاومت ساختار در برابر حریق) در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، برای انواع دیوار (دیوارهای جداکننده داخلی، دیوارهای جداکننده بین دو واحد آپارتمانی، دیوار راهروها، دیوار سلول های تر و …) ساختارهای مختلفی میباشد که با توجه به شرایط و نوع کاربری، باید ساختار مناسب انتخاب و انجام گردد.

انتخاب ساختار جزء مراحل بسیار مهم و حساس پیش از استفاده از سیستم های ساخت و ساز خشک میباشد. هرگونه مسامحه و یا عدم وجود تخصص کافی در انتخاب ساختار نه تنها میتواند عملکرد فنی مورد انتظار ساختارها را در زمان بهره برداری دچار نقص کند، بلکه می تواند باعث تحمیل بارهای مالی فزاینده ای به پروژه ها شود. گروه مهندسین مشاور آریامن همیشه سعی میکند که با طراحی دقیق ساختارها، ضمن رعایت مقررات ملی ساختمان و الزامات فنی طرح، هزینه های پروژه را نیز به حداقل برساند….

144433 307 مشاوره و طراحی در مهندسی سازه و بازسازی و مقاوم سازی ساختمان و بنا در تهران و کرج و شیراز

مقاوم سازی بنا

طراحی جزئیات فنی

گروه مهندسین مشاور آریامن دارنده تاییدیه رسمی مشاوره مهندسی سیستم های ساخت و ساز خشک از سوی شرکت کناف ایران میباشد. یکی از نقاط قوت این گروه، توانایی در طراحی جزئیات فنی و ارائه دستور العمل های اجرایی میباشد. با توجه به تالیف مرجع فنی (منوال) و مجموعه فیزیک ساختمان شرکت کناف ایران توسط مهندسین مشاور آریامن، این گروه طیف وسیعی از مراجع و مستندات فنی مربوط به مشخصات عملکردی و روش های نصب، بهره برداری و تعمیرات سیستم های ساخت و ساز خشک را در اختیار داشته است.

۲-۱- سیاستگذاری و برنامه ریزی
سیاستگذاری و برنامه ریزی «امورفنی»، «تدوین ضوابط و معیارهای فنی» و «کاهش خطرپذیری ناشی از زلزله» هم راستا با چارچوب نظام فنی اجرایی کشور و در تعامل با دفاتر بخشی، دستگاههای اجرایی و دیگر عوامل ذیربط پروژه های مشمول نظام فنی اجرایی کشور بر حسب مورد انجام میگردد.

برنامه ریزی برای ابلاغ و انتشار کلیه ضوابط و معیارهای فنی تهیه شده در امور فنی، تدوین ضوابط و کاهش خطرپذیری ناشی از زلزله…

۲-۲- راهبری
– هدایت موثر امور تهیه و تجدید نظر ضوابط و معیارهای فنی مورد نیاز طرحهای مشمول نظام فنی و اجرایی کشور با رعایت اولویتها;
– تهیه و بازنگری ضوابط قراردادی پیمانکاری، شرایط عمومی و شرایط خصوصی پیمان;
– تنظیم، مبادله و هدایت موثر موافقتنامه های طرحهای مقاومسازی ساختمانهای عمومی و دولتی مهم، تأسیسات زیربنایی و شریانهای حیاتی کشور با دستگاههای اجرایی;
– مستندسازی فرآیندها و فعالیتهای امور فنی و تدوین ضوابط و برنامه های کاهش خطرپذیری ناشی از زلزله;

۲-۳- پایش و ارزشیابی
پایش و ارزشیابی دارای اهداف مشخص و رویکرد سیستماتیک میباشد. برای همین شاخصه ایی که باید پایش شوند تعیین و چگونگی اتخاذ روشها و تکرار مشاهدات و پردازش اطلاعات و چگونگی گزارش دهی، ارائه میگردد.

 

رویکردهای دفتر

مدیریت امور فنی به منظور تحقق نظام فنی اجرایی کشور;

نگرش سیستمی به فرایندهای امور فنی;

فراهم کردن زمینه مناسب به منظور تقویت و ارتقای جایگاه مدیریت امور فنی;

بیرون سپاری وظایف قابل واگذاری به واحدهای تخصصی با حفظ مسئولیت مدیریت امورفنی;

بسترسازی جهت توانمند شدن واحدهای فنی تخصصی در چارچوب نظام فنی اجرایی کشور؛

مدیریت مشارکتی در امر تصمیم سازی و تصمیم گیری در مدیریت امور فنی;

مستندسازی فرایندها و فعالیتهای امور فنی;

ایجاد زمینه مناسب برای مبادله ضوابط و معیارهای فنی تهیه شده بین کشورهای منطقه و نهادهای فنی بین المللی به منظور بسترسازی مناسب صدور خدمات فنی مهندسی و جلب مشارکت نهادهای بین المللی…

 

بخشهای عمده فعالیت
از لحاظ تنوع فعالیتها، دفتر در چهار بخش عمده فعالیت مینماید:
۴-۱- مدیریت امور نظام فنی و اجرایی کشور؛
۴-۲- مدیریت تهیه ضوابط و معیارهای فنی و کاهش خطرپذیری ناشی از زلزله؛
۴-۳- مدیریت امور فنی خدمات مشارهای و پیمانکاری؛
۴-۴- راهبری امور تشخیص صلاحیت و ارجاع کار شرکتهای مشاوره ای و پیمانکاری؛
۴-۵- امور تشخیص صلاحیت شرکتهای انفورماتیک و دبیرخانه شورای عالی انفورماتیک؛
۴-۶- مدیریت پایگاه اطلاع رسانی مناقصات کشور…

نگاه تخصصی به ضوابط و معیارهای فنی;

بهره مندی از توان علمی تخصصی دانشگاهها و موسسات تحقیقاتی و بخش غیردولتی به منظور بیرون سپاری فعالیتها;

نگاه برنامه ای به تدوین ضوابط و معیارهای فنی با هدف تحقق اهداف برنامه های بلندمدت و میان مدت;

۴-۲-۲- امور کاهش خطرپذیری ناشی از زلزله

ایران از نظر لرزه خیزی در منطقه فعال جهان واقع است و به گواهی تاریخ بویژه اطلاعات مستند علمی و مشاهدات قرن بیستم از خطرخیزترین مناطق جهان در اثر زمین لرزه های پرقدرت بشمار میرود. در سالهای اخیر به طور متوسط هر پنج سال یک زمین لرزه با صدمات جانی و مالی بسیار بالا در نقطه ای از کشور بوقوع پیوسته است و هم اکنون ایران در صدر کشورهایی میباشد که وقوع زلزله در آن با تلفات جانی بالا همراه میباشد.

گرچه جلوگیری کامل از خسارات ناشی از زلزله های شدید بسیار سخت میباشد، ولی با افزایش سطح اطلاعات در رابطه با لرزه خیزی کشور، آموزش همگانی و ترویج فرهنگ ایمنی، شناسایی و مطالعه دقیق وضعیت آسیب پذیری ساختمانها، تأسیسات زیربنایی و شریانهای حیاتی) و ایمنسازی و مقاومسازی صحیح و اصولی آنها، میتوان تا حد مطلوب تلفات و خسارات ناشی از زلزله های آتی را کاست…

13884965501 مشاوره و طراحی در مهندسی سازه و بازسازی و مقاوم سازی ساختمان و بنا در تهران و کرج و شیراز

مقاوم سازی سازه های یتن آرمه

۴-۲-۲-۱- تاریخچه ارتباط ما با موضوع زلزله

 هنوز جامعه فنی مهندسی کشور با فعالیت تدوین ضوابط و معیارهای فنی آشنا نبوده، موضوع زلزله و ضوابط مورد نیاز نیز نامانوس مینمود. پس از سالها بدنبال اقدامات متنوع دفتر در این زمینه، در سال ۱۳۷۸ مباحث زلزله و مقاومسازی مورد توجه ویژه معاونت امور فنی واقع شد و در این خصوص برنامه مقاوم سازی ساختمانهای عمومی و دولتی مهم، تاسیسات زیربنایی و شریانهای حیاتی کشور در دستور کار قرار گرفت. در این برنامه سازمان مدیریت و برنامهریزی کشور با همکاری وزارت کشور، وزارت مسکن و شهرسازی، شورای پژوهشهای علمی کشور، پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در قالب «شورای کاهش خطرپذیری ناشی از زلزله» اقدامات زیر را انجام داده است:

 

«مشاوره ساخت و ساز در شیراز و استان فارس و تهران و کرج»

«ساخت و ساز بناهای جدید و بازسازی بناهای کهنه و قدیمی»

“سایت شرکت آریامن، دارای مهارت کافی برای مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله و توانمندسازی ساختمان ها پس از زلزله”

ما برای شما پروژه کاملی برای بازسازی ساختمان، طراحی و اجرا مینمایی.

شرکت ما برای طراحی و اجرای انواع سازه های ساختمان آمادگی دارد. طراحی آرماتوربندی بنا برای بازسازی ساختمان ها؛ طراحی سازه های فلزی و بتنی؛ محاسبات ایمن سازی بنا در برابر آتش سوزی.

“اجرای کلیه عملیات بازسازی و نوسازی توسط مجربترین اکیپ های ساختمانی.

نقاشی – کاشی کاری – سرامیک – گچ کاری – و کلیه خدمات ساختمانی در تهران و کرج و شیراز

تلفن تماس: ۰۹۳۷۸۲۹۷۷۷۸ – ۰۹۳۵۵۳۷۷۴۲۰

تدوین سیاستها و خط مشی ها

در اولویت قرار دادن ساختمانهای دولتی و عمومی مهم، تأسیسات زیربنایی و شریانهای حیاتی با توجه به درجه اهمیت گفته شده:
– ساختمانهای با اهمیت سیاسی و استراتژیک;
– ساختمانها و تأسیسات زیربنایی که قابل استفاده بودن آنها پس از وقوع زلزله اهمیت ویژه دارد;
– ساختمانها و بناهای عمومی که خرابی آنها موجب تلفات زیاد میگردد;
– ساختمانهایی که خرابی آنها موجب از دست رفتن ثروت ملی و میراث فرهنگی میشود;
– تأسیسات زیربنایی که خرابی آنها موجب آلودگی محیط زیست ، آتش سوزی وسیع و یا … میگردد.

تهیه و بکارگیری ساختار اجرایی مناسب برای برنامه کاهش خطرپذیری ناشی از زلزله

جهت پشتیبانی تخصصی برنامه و تنظیم سیاستها و خطمشیهای کلان آن، از توان بخشهای مختلف تحقیقاتی، تخصصی و حرفهای در قالب پنج کمیته تخصصی استفاده شده است.
این کمیته ها شامل: کمیته تخصصی مقاومسازی، کمیته تخصصی ساخت و ساز اصولی، کمیته تخصصی آموزش همگانی و ارتقای فرهنگ ایمنی، کمیته تخصصی بهسازی ساختمان و مسکن روستایی و کمیته تخصصی بهبود کیفیت مصالح و فناوری ساخت بوده و با مشارکت مجموعه های مرتبط تشکیل میشود.
برای انجام امور اجرایی این طرحها با بررسی شیوه های مختلف برای تحقق اهداف والای برنامه از حضور مدیریت طرح بهره گرفته شد که در تسهیل و تسریع امور نقش بسزایی داشته است. همچنین جهت نظارت دقیق بر مراحل مختلف کار بخصوص کنترل کیفی گزارشات مشاوران توسط دفتر پس از تایید دستگاه اجرایی و بصورت کنترل مضاعف) از توان تخصصی جمعی از کارشناسان و متخصصان زلزله بهره برداری مناسبی انجام شده است.
سیاست بهره گیری از توان مدیریت طرح و گروه هدایت فنی طرحها موجب گردیده نقش دفتر، بدرستی ایفا شود.

4134da28cf6b00bf22dc44e3c5b45c32 مشاوره و طراحی در مهندسی سازه و بازسازی و مقاوم سازی ساختمان و بنا در تهران و کرج و شیراز

مشاوره و ساخت و ساز

انتظارات و دستاوردهای حاصل از اجرای برنامه

کاهش خطرپذیری و تلفات انسانی ناشی از زلزله در مدت کوتاه;

خدمات رسانی سریع و مناسب پس از وقوع زلزله;

ارتقای امنیت اجتماعی و پایداری عمومی جامعه و حفظ سرمایه های ملی;

کاهش خسارات اقتصادی و سطح آسیب پذیری کشور در برابر زلزله در بلند مدت;

رشد و ارتقای دانش فنی و فناوریهای طراحی و اجرای مقاومسازی سازه ها؛

تدوین تراز ایمنی و سطوح عملکرد ساختمانهای مهم و تأسیسات زیربنایی جهت اولویت بندی مقاوم سازی آنها با توجه به درجه اهمیت تعریف شده.

تدوین و ارایه برنامه مقاوم سازی ساختمان ها و تاسیسات زیربنایی

- شناسایی ساختمانهای عمومی و دولتی مهم، تأسیسات زیربنایی و شریانهای حیاتی کشور;
– ارزیابی خطرپذیری سازه های مشمول طرح;
– تعیین اولویت های اجرایی با توجه به سیاستها و خط مشی های تعیین شده;
– تعریف برنامه مقاومسازی ساختمانها و تأسیسات زیربنایی که اولویت ایمن سازی آنها مشخص گشته است.
۷- تخصیص اعتبار، هدایت و نظارت بیست و هشت طرح «مطالعه و اجرای مقاوم سازی» از سال ۱۳۸۱ و پادار نمودن آنها تا سال ۱۳۸۸شامل طرحهای مشروح زیر:
– مطالعه مقاومسازی ساختمانهای استراتژیک و مراکز مهم دفاعی و انتظامی;
– مطالعه مقاوم سازی بیمارستانهای بزرگ و مراکز امدادرسانی و آتشنشانی;
– مطالعه مقاوم سازی مراکز آموزش عالی و مدارس;
– مطالعه مقاوم سازی پل های مهم شهر تهران و پل های مهم راه آهن;
– مطالعه مقاوم سازی تأسیسات مهم نفت و گاز و پالایشگاه های اصلی کشور;
– مطالعه مقاوم سازی مراکز مهم مخابراتی، اطلاع رسانی و صدا و سیما;
– مطالعه مقاوم سازی تأسیسات مهم تولید و توزیع برق و شبکه آبرسانی شهری.

۴-۲-۲-۲- چالش ها
در بررسی وضعیت کشور چالشهای بسیاری در مواجهه با موضوع بلایای طبیعی بخصوص زلزله مشاهده میشود. از جمله این چالشها موارد زیر را میتوان ذکر نمود:

عدم توجه جدی به فرهنگ ایمنی و خود امدادی در برابر زلزله و نیاز به ارتقای دانش، افزایش باور و اصلاح نگرش؛

کمبود برنامه های آموزشی برای اقشار جامعه؛

نیاز به ارتقای مهارت ها و واکنش های درست در هنگام رخداد زلزله؛

نهادینه نبودن و کمبود اعتبارات آموزش همگانی و ترویج فرهنگ ایمنی؛

آگاهی های اندک جامعه در مورد زمین لرزه و زندگی ایمن با زلزله؛

نیاز به ایجاد نمایشگاه ها و موزه های زلزله؛

عدم انعکاس مناسب برنامه های آموزش همگانی زلزله در رسانه های عمومی؛

نیاز به برگزاری مانورها و تمرین های آمادگی در برابر زلزله؛

کمبود مطالعات لرزه خیزی پوسته ایران و مخاطرات زمین شناختی و ژئوتکنیکی؛

نیاز به ارزیابی رفتار لرزه ای سازه ها، ساختمان ها، تأسیسات زیربنایی و شریان های حیاتی کشور؛

عدم پشتیبانی مناسب در تهیه ضوابط، آیین نامه ها و دستورالعمل های طرح و اجرای سازه های مقاوم در برابر زلزله؛

نبود سیستم مدیریت اطلاعات خطرپذیری زلزله کشور؛

ناهماهنگی و عدم یکپارچگی بین شبکه های اطلاعات زلزله؛

ایمنی نامطلوب محیط شهری و روستایی در برابر زلزله؛

نبود سیستم ساخت و ساز اصولی مناسب و سازگار با زلزله؛

عدم نظارت سیستمی بر ساخت و ساز و عدم کنترل فرایندها تا دستیابی به کیفیت و ایمنی مطلوب؛

عدم تطابق فناوری های ساخت و ساز با الگوهای پیشرفته و شرایط بومی، فرهنگی و اجتماعی کشور؛

تولید و بکارگیری نامناسب مصالح ساختمانی استاندارد و نیاز به بهبود کیفیت مصالح؛

نیاز به توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای در صنعت ساختمان و گسترش بکارگیری نیروی انسانی آموزش دیده، ماهر و دارای صلاحیت در بخش ساختمان؛

نبود بانک اطلاعات جامع ساختمان و مسکن و شناسنامه دار نبودن ساختمان ها؛

خطرپذیری بالا، خسارات اقتصادی و تلفات انسانی زیاد ناشی از زلزله؛

عدم امکان خدمت رسانی سریع و مناسب پس از وقوع زلزله….

ghaleb mandegar 280 01 مشاوره و طراحی در مهندسی سازه و بازسازی و مقاوم سازی ساختمان و بنا در تهران و کرج و شیراز

مقاوم سازی و مشاوره ساخت و ساز

۴-۲-۲-۳- چشم انداز

«ایران کشوری خواهد بود با مردمی آشنا و آگاه به زلزله، پیامدهای آن و چگونگی زندگی ایمن با آن و مستحدثاتی ایمن و سازگار با زمین لرزه»…

۴-۲-۲-۴- اهداف

اهداف آرمانی هدف آرمانی ۱: دستیابی به جامعه ای آشنا و آگاه با زلزله و چگونگی زندگی ایمن با زلزله.

هدف آرمانی ۲: توسعه پژوهش های کاربردی، تهیه ضوابط و معیارهای ایمنی، مدیریتی و فنی و استقرار سیستم مدیریت اطلاعات خطرپذیری زلزله کشور.

هدف آرمانی ۳: استقرار سیستم ساخت و ساز اصولی و سازگار با زلزله.

هدف آرمانی ۴: ایمن سازی ساختمان ها، تاسیسات زیربنایی و شریان های حیاتی موجود…

اهداف کیفی

ایجاد و ارتقای فرهنگ ایمنی و خود امدادی در برابر زلزله با رویکردهای ارتقای دانش، افزایش باور و اصلاح نگرش؛

کاهش خطرپذیری و تلفات انسانی ناشی از زلزله در کوتاه مدت؛

کاهش خسارات اقتصادی و سطح آسیب پذیری کشور در برابر زلزله در بلند مدت؛

خدمت رسانی سریع و مناسب پس از وقوع زلزله؛

ارتقاء امنیت اجتماعی و پایداری عمومی جامعه و حفظ سرمایه های ملی؛

ایمنسازی محیط شهری و روستایی در برابر زلزله؛

توسعه برنامه های آموزشی برای تمامی اقشار جامعه از نظر کیفیت و کمیت؛

ارتقای مهارت ها و واکنش های درست در هنگام رخداد زلزله؛

ارتقاء شناخت ویژگیها و رفتار پوسته ایران؛

تکمیل مطالعات لرزه خیزی پوسته ایران و مخاطرات زمین شناختی و ژئوتکنیکی؛

ارزیابی رفتار لرزهای سازه ها، ساختمان ها، تأسیسات زیربنایی و شریانهای حیاتی کشور؛

تهیه و بازنگری ضوابط، آیین نامه ها و دستورالعمل های طرح و اجرای سازه های مقاوم در برابر زلزله؛

ایجاد و توسعه سیستم مدیریت اطلاعات خطرپذیری زلزله کشور؛

افزایش عمر مفید و پایداری ساختمان ها، زیرساخت ها و شریان های حیاتی کشور در برابر زلزله؛

بهبود فرایندها و نظامات در ساخت و ساز شهرها و روستاها؛

افزایش مشارکت، مسئولیت پذیری و پاسخگویی نهادهای تخصصی؛

گسترش ساخت و ساز اصولی با رویکردهای ایمنی، کیفیت، کاهش زمان و کاهش هزینه؛

رشد و ارتقاء دانش فنی و فناوری های طراحی و اجرای مقاوم سازی مستحدثات موجود…

۴-۲-۲-۵- سیاستها و راهبردها

افزایش و نهادینه سازی اعتبارات آموزش همگانی و ترویج فرهنگ ایمنی؛

افزایش آگاهی های جامعه در مورد زمین لرزه و زندگی ایمن با زلزله؛

کاربردی کردن یافته های پژوهشی درباره آثار و پیامدهای ناشی از زلزله؛

ایجاد و گسترش هماهنگی و یکپارچگی بین دستگاه های مسئول با رویکرد پاسخگویی و مسئولیت پذیری؛

توسعه پژوهش های کاربردی برای تهیه دستورالعمل ها و معیارهای فنی؛

ارتقای بهره مندی از حداکثر توان تخصصی کشور بویژه نهادهای مدنی NGO ها)؛

توجه ویژه به امر پایش و ارزشیابی و دریافت بازخوردها برای بهبود وضعیت؛

توسعه صنعت ساختمان با رویکردهای تشویقی و گذار از مرحله ساخت و سازهای سنتی به ساخت و سازهای صنعتی؛

ارتقای نظارت بر ساخت و ساز با رویکرد کنترل فرایندها و دستیابی به کیفیت و ایمنی مطلوب؛

تقویت و حمایت از نهادهای غیردولتی و انجمنهای فنی و تخصصی با رویکرد ایجاد فرهنگ پذیرش مسئولیت حرفهای، خود کنترلی و کنترلهای مضاعف در امر ساخت و ساز؛

توسعه فناوریهای ساخت و ساز با ارائه الگوهای پیشرفته و تطبیق آن با شرایط بومی، فرهنگی و اجتماعی کشور؛

حمایت از تولید و بکارگیری نرم افزارها و سخت افزارهای مورد نیاز و مصالح ساختمانی ویژه برای مقاوم سازی سازه های موجود و توسعه بکارگیری فناوری های نوین…

۴-۲-۲-۶- رسالت Mission)
با توکل بر خداوند مهربان و بهره مندی از توانمندی های نیروهای متخصص کشور، در هدایت، راهبری و مدیریت امور کاهش خطرپذیری ناشی از زلزله با رویکرد، همه جانبه نگر و نتیجه گرا برای کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله، با تمام وجود به مردم شریف ایران خدمت مینماییم….

M1 4 مشاوره و طراحی در مهندسی سازه و بازسازی و مقاوم سازی ساختمان و بنا در تهران و کرج و شیراز

مقاوم سازی ساختمان ها

۴-۲-۲-۷- محورهای مهم فعالیت های دفتر در زمینه کاهش خطرپذیری ناشی از زلزله

رهبری و مدیریت مؤثر امور طرح های مطالعه و اجرای مقاوم سازی ساختمان های عمومی و دولتی مهم، تاسیسات زیربنایی و شریانهای حیاتی کشور;

راهبری، هدایت و نظارت بر مدیر طرح مقاوم سازی، گروه هدایت فنی و کمیته هماهنگی مقاومسازی;

تهیه و تدوین دستورالعمل ها، ضوابط و معیارهای فنی و مدیریتی مورد نیاز طرحهای مقاومسازی;

اجرایی نمودن سند کاهش خطرپذیری ناشی از زلزله و تدوین برنامه تفصیلی مقاوم سازی ساختمان های دولتی مهم، تاسیسات زیربنایی و شریانهای حیاتی کشور;

مشارکت فعال و مؤثر در سیاستگذاری ها و برنامه ریزی های کلان کشور در امور پیشگیری و مدیریت بحران در بلایای طبیعی;

مدیریت هوشمند امور پیشگیرانه بلایای طبیعی در قالب دبیرخانه کمیسیون پیشگیری ستاد عالی مدیریت بحران کشور;

تعامل موثر و تبادل تجربیات با جامعه جهانی در خصوص کاهش خطرپذیری بلایای طبیعی بویژه با UNDP,ESCAP, JICA:

تسهیل دسترسی به اطلاعات درباره خطرپذیری بلایای طبیعی و مدیریت آن.

 

 

«مشاوره ساخت و ساز در شیراز و استان فارس و تهران و کرج»

«ساخت و ساز بناهای جدید و بازسازی ساختمان های قدیمی»

“سایت شرکت آریامن، دارای مهارت کافی برای مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله و توانمندسازی ساختمان ها پس از زلزله

ما برای شما پروژه کاملی برای بازسازی ساختمان، طراحی و اجرا مینمایی.

شرکت ما برای طراحی و اجرای انواع سازه های ساختمان آمادگی دارد. طراحی آرماتوربندی بنا برای بازسازی ساختمان ها؛ طراحی سازه های فلزی و بتنی؛ محاسبات ایمن سازی بنا در برابر آتش سوزی.

اجرای کلیه عملیات بازسازی و نوسازی توسط مجربترین اکیپ های ساختمانی.

نقاشی – کاشی کاری – سرامیک – گچ کاری – و کلیه خدمات ساختمانی در تهران و کرج و شیراز”

تلفن تماس: ۰۹۳۷۸۲۹۷۷۷۸- ۰۹۳۵۵۳۷۷۴۲۰

«بازسازی و نوسازی بافت فرسوده»

   براساس قوانین و راهکاری اجرایی که توسط دولت جمهوری اسلامی ایران جهت مقاوم سازی و یا بازسازی در مقابل زلزله در محدوده‌های شهری صورت پذیرفته است می‌توان به بهسازی بافت‌های فرسوده بعنوان بهترین روش برای جلوگیری از خطرات جانی برای مردم بیان نمود. بهترین راهکار که نتیجه آن برای مردم بوده بهسازی بافت‌های فرسوده شهری میباشد…
  

مقاوم سازی با بهسازی لرزه ای چه تفاوتی دارد؟

 

چنانچه پس از بررسی سازه متوجه شویم ظرفیت آن با نیاز لرزه ایش برابر نیست اعلام میکنیم که آن سازه در برابر بار جانبی آسیب پذیر است و بعبارت دیگر نیاز به بهسازی دارد.

 

در بهسازی، هدف آن است که بتوان به طریقی ظرفیت سازه را با نیاز لرزه ایش برابر کرد.

 

در بعضی موارد ظرفیت سازه را افرایش میدهیم تا با نیاز لرزه ای آن برابر شود. به این افزایش ظرفیت سازه مقاوم سازی میگویند.

 

مقاوم سازی میتواند با افزایش سختی (افزودن مهاربند، دیواربرشی و …) و یا افرایش مقاومت (ژاکت بتنی و فولادی و …) انجام گردد.

 

در برخی موارد هم میتوان به جای آنکه ظرفیت سازه را افزایش دهیم تا به نیاز لرزه ای برسد نیاز لرزه ای را کاهش دهیم تا به ظرفیت سازه بیانجامد.

 

کاهش نیاز لرزه ای سازه نیز میتواند از طرق مختلف صورت پذیرد مانند: افزایش شکل پذیری، کاهش جرم، کاهش نامنظمی، و استفاده از تکنولوژی های نوین طرح لرزه ای مانند استفاده از جداسازی لرزه ای، میراگرها و …

 

در نتیجه مقاوم سازی یکی از روشهای بهسازی لرزه ای سازه است.

مسأله مقاوم‌سازی در هر دو زمینه (چه ساختمان‌های قدیم و بافت فرسوده و چه ساختمان‌های نوساز) مطرح میباشد. در مورد نوسازی ساختمان‌ها نیاز به ضوابط منسجم‌تری برای کنترل دقیق طراحی، ساخت براساس نقشه‌های اجرائی، جوشکاری صحیح و بتن‌ریزی قابل اعتماد وجود دارد مخصوصاً حتی پس از محاسبات و طراحی مناسب، ضعف جوشکاری در ساختمان‌های فلزی و کم بودن مقاومت بتن در سقف و پی ساختمان‌های فلزی و در کل ساختمان‌های بتنی، مشکل بزرگی میباشد و هیچ نوع کنترلی بر روی آنها نیست.

مقاوم‌سازی:
مقاوم‌سازی در مورد ساختمان‌های بسیار قدیمی که عمدتاً متشکل از دیوار باربر و بعضاً همراه با یک نیمه اسکلت فلزی هستند، به علت هزینه‌های بالا و مشکلات اجرائی اگر محال نباشد به غیرممکن نزدیک میباشد. در مورد ساختمان‌های نیمه قدیمی و بعضاً جدیدتر، که به صورت اسکلت بتنی اجرا شده، به علت پوشش میلگرد در داخل بتن و عدم دسترسی آسان به آن و نبودن مصالحی که به راحتی به بتن متصل گردد، تشخیص موارد ضعف و همچنین مقاوم‌سازی آن بسیار مشکل بوده و اجرای ورق و پروفیل فلزی جوشکاری شده روی اسکلت بتنی به صورت وصله و پینه راه گشا نیست، هرچند در کیفیت و مقاوم بودن بتن مصرفی نیز باید جداً شک کرد.

راهنمای روش ها و شیوه های بهسازی لرزه ای ساختمان های موجود و جزئیات اجرایی

 

 

moghavem مشاوره و طراحی در مهندسی سازه و بازسازی و مقاوم سازی ساختمان و بنا در تهران و کرج و شیراز

مهندسین مشاور

 

“موسسه مقاوم سازی ایران”

“بهسازی سازه”

شرکت آریامن طراح و مجری مقاوم سازی، کاشت میلگرد و بولت و مجری اف آرپی؛

پس از ارزیابی آسیب پذیری یک ساختمان در برابر زلزله و مشخص شدن نقاط ضعف، میتوان نسبت به ارائه طرح بهسازی اقدام کرد. هدف از بهسازی بهبود رفتار سازه در برابر نیروهای ناشی از زلزله است؛ بطوری که پس از انجام عملیات بهسازی بتوان انتظار داشت در سطوح خطر مختلف، خرابیها و خسارات وارده بر اجزای ساختمان در حدود سطح عملکرد مورد انتظار است.

در زیر به برخی از معیارهای اصلی در یک طرح بهسازی لرزه ای اشاره میکنیم.

۱- معیارهای فنی شرکت آریامن؛ طراح و مجری مقاوم سازی، کاشت میلگرد و بولت و مجری frp

تأمین مقاومت مورد نیاز در اعضا
شرکت آریامن مجری مقاوم سازی، کاشت میلگرد و بولت و مجری frp

یکی از معیارهای اصلی در هر طرح بهسازی، کاهش تنش در اعضای سازه ای میباشد. بطوری که هیچ عضوی تحت تنشهایی بیش از ظرفیت خود قرار نگیرد. از آنجا که بسیاری از ساختمانهای موجود تنها برای تحمل بارهای ثقلی طراحی شده اند، در صورت اعمال بارهای جانبی، غالب اعضا بیش از ظرفیت و حدود مجاز آیین نامه ای بارگذاری میشوند. چنین مسأله ای در اعضای خمشی موجب بروز پدیده هایی چون تشکیل مفصلهای پلاستیک، تغییرشکلهای خمیری و ایجاد پیچش های ثانویه، گسیختگی برشی مقطع و در اعضای فشاری کمانش کلی و جزیی مقطع میشود.

از این رو لازم است ابتدا با مدلسازی و تحلیل دقیق راهکار درنظر گرفته شده برای افزایش باربری جانبی سازه، میزان بارهای ثقلی و جانبی وارد بر هر یک از اعضا در ترکیبات بارگذاری مختلف مشخص شده، میزان ضعف اعضا تعیین شود. در اینصورت جهت افزایش مقاومت عضو می توان در سازه های فولادی از راهکارهایی چون افزودن ورقهای تقویتی، ورقهای سخت کننده در نقاط بحرانی و جایگزینی اعضا با مقاطع قویتر و در سازه های بتنی از روشهای اصلاح جزییات آرماتورگذاری در نقاط بحرانی، پس کشیدگی اعضا با استفاده از آرماتور پس کشیده خارجی و… استفاده کرد…

سازگاری با کاربری ساختمان شرکت آریامن طراح و مجری مقاوم سازی، کاشت میلگرد و بولت و مجری frp

هر طرح بهسازی علاوه بر آن که باید از نظر معیارهای فنی، سختی و مقاومت مورد نیاز ساختمان را تأمین نماید، باید از سازگاری مناسبی با کاربری ساختمان برخوردار باشد و هیچ گونه تداخلی با نیازهای عملیاتی و بهره برداری ساختمان نداشته باشد.

۲-    معیارهای اقتصادی شرکت آریامن طراح و مجری مقاوم سازی، کاشت میلگرد و بولت و مجری frp

باتوجه به حجم زیاد ساختمان هایی که نیاز به بهسازی و تقویت در برابر زلزله دارند، مسائل اقتصادی و کاهش هزینه ها در روند عملیات بهسازی لرزه ای از اهمیت خاصی برخوردار میباشد. عموماً پس از ارزیابی وضعیت موجود ساختمان، با دیدگاهی مهندسی میتوان در سه دسته بندی مناسب جهت اقدام به بهسازی یا تخریب و نوسازی ساختمان اقدام نمود. درصورت تصمیم به بهسازی ساختمان، لازم است راهکارهایی که جهت تقویت سازه از نظر فنی تحلیل و بررسی شود، از لحاظ اقتصادی نیز بطور دقیق ارزیابی شده، حجم عملیات، مقادیر مصالح مورد نیاز، تجهیزات لازم و بطورکلی هزینه تمام شده برآورد شود. سپس با درنظر داشتن توأم مسائل فنی و اقتصادی، راهکار مناسبتر و مقرون به صرفه تر بعنوان گزینه برتر به مرحله اجرا درآید.

 

راهکارهای پیشنهادی بهسازی شرکت آریامن طراح و مجری مقاوم سازی، کاشت میلگرد و بولت و مجری frp

جهت بهسازی سازه های نا مقاوم در برابر زلزله در سطح عملکرد مورد انتظار، راههای مختلفی وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود که می توان جهت تقویت و بهسازی سازه از یکی و یا ترکیبی از آنها استفاده نمود. شرکت آریامن طراح و مجری مقاوم سازی، کاشت میلگرد و بولت و مجری frp

 

«مشاوره ساخت و ساز در شیراز و استان فارس و تهران و کرج»

«ساخت و ساز بناهای جدید و بازسازی ساختمان های قدیمی»

“سایت شرکت آریامن، دارای مهارت کافی برای مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله و توانمندسازی ساختمان ها پس از زلزله

ما برای شما پروژه کاملی برای بازسازی ساختمان، طراحی و اجرا مینمایی.

شرکت ما برای طراحی و اجرای انواع سازه های ساختمان آمادگی دارد. طراحی آرماتوربندی بنا برای بازسازی ساختمان ها؛ طراحی سازه های فلزی و بتنی؛ محاسبات ایمن سازی بنا در برابر آتش سوزی.

اجرای کلیه عملیات بازسازی و نوسازی توسط مجربترین اکیپ های ساختمانی.

نقاشی – کاشی کاری – سرامیک – گچ کاری – و کلیه خدمات ساختمانی در تهران و کرج و شیراز”

تلفن تماس: ۰۹۳۷۸۲۹۷۷۷۸- ۰۹۳۵۵۳۷۷۴۲۰

رفع یا کاهش نامنظمی در ساختمان

مطابق بند ۱-۸-۲ ایین نامه ۲۸۰۰ (ویرایش سوم) ساختمان های نامنظم به ساختمان هایی گفته میشود که فاقد یک یا چند ویژگی از ضوابط بند ۱- ۸- ۱ باشند. روش های زیر برخی از راه حل های رفع یا کاهش نامنظمی هستند:

جدا کردن سازه ای پیش آمدگی ها از سازه اصلی؛

کاهش فاصله مرکز جرم و مرکز سختی در ساختمان؛

کاهش سختی دیافراگم ها در طبقات مجاور نسبت به یکدیگر؛

بستن بازشوهای بزرگ در دیافراگم ها و ایجاد صلبیت در آنها؛

توزیع یکنواخت جرم در ارتفاع؛

و …

 شرکت سایت آریامن طراح و مجری مقاوم سازی، کاشت میلگرد و بولت و مجری frp

رفع یا کاهش اثر ساختمان های مجاور

یکی از معضلات بهسازی ساختمانها، اثر مخرب ساختمانهای مجاور آنها است. برای رفع این مشکل میبایستی فاصله ساختمان را با استفاده از تعبیه ستونهای جدید و ایجاد فاصله از ساختمان های کناری به حد مجاز رساند.

تامین سختی جانبی لازم برای سازه

جهت بهسازی ساختمان هایی که دارای سختی جانبی کافی نیستند؛ میتوان از اضافه کردن یا تقویت بادبندی یا دیوار برشی، افزایش صلبیت اتصالات و گره ها، افزایش ظرفیت خمشی تیرها و ستونها و … استفاده کرد.

کاهش جرم ساختمان

با توجه به رابطه مستقیم نیروی زلزله وارد بر ساختمان با بارهای ثقلی، با کاهش جرم سازه علاوه بر کاهش تنشهای ناشی از بارهای ثقلی در اعضای سازه، نیروهای جانبی ناشی از زلزله نیز بر سازه کاهش پیدا میکنند. لذا یکی از روشهای بهسازی ساختمانها، کاهش جرم ساختمان است، که این کار یا با کم کردن وزن اجزای به کار برده شده در ساختمان و یا با حذف طبقات فوقانی میسر میباشد…

به کارگیری سیستمهای جاذب انرژی

با استفاده از سیستمهای مستهلک کننده (Damper) می توان تغییر مکان را در قابهای فولادی کاست. این سیستم ها نقش قسمتهایی از سازه را دارند که انرژی جذب می کنند. از این رو پس از یک زمین لرزه شدید، سازه خسارت نمی بیند و جذب کننده هایی که در تکیه گاه درگیر نیستند در صورت لزوم تعویض میگردند.

به کارگیری سیستم های جدا ساز لرزه ای

روش جداسازی در قالب تکیه گاه سازه ای نرم مانند فنر مورد استفاده واقع میشود. در نتیجه نیروهای زمین لرزه فقط به صورت جزئی به ساختمان منتقل میشوند.

شرکت سایت آریامن طراح و مجری مقاوم سازی، کاشت میلگرد و بولت و مجری frp

“نخستین کنفرانس بین المللی مقاوم سازی لرزه ای”

نخستین کنفرانس بین المللی مقاوم سازی لرزه ای به منظور جمع آوری اطلاعات، بروزنمایی داده ها و برقراری ارتباط بین اندیشمندان داخلی و خارجی و نیازسنجی مطالعات و پژوهش های مقاوم سازی توسط دبیرخانه دایمی کنفرانس های مقاوم سازی کشور و انستیتو مقاوم سازی لرزه ای ایران در مهرماه ۱۳۸۷ بوجود آمد.

مقالات دریافتی از کشورهای آمریکا، انگلستان، سوییس، ترکیه، آذربایجان، ژاپن و حضور ۱۲۰۰ میهمان و شرکت کننده داخلی و خارجی بیانگر موفقیت دبیرخانه در برقراری ارتباط و جذب مخاطب در دنیای بین الملل است.

از بین بیش از ۹۰۰ چکیده مقاله و ۴۰۰ مقاله رسیده به دبیرخانه در ۱۷ محور کلی “مقاوم سازی مجاری مدفون و ژئوتکنیک، مقاوم سازی سازه های فولادی و بتنی، مقاوم سازی و مرمت سازه های بنایی، مقاوم سازی ساختمان ها اداری، آموزشی و درمانی، مقاوم سازی مخابرات، راه آهن و فرودگاه ها، مقاوم سازی سازه های برق آبی و نیرو گاهی، مقاوم سازی پل و ابنیه فنی، مقاوم سازی سازه های هیدرولیکی و شبکه های انتقال آب، مقاوم سازی ابنیه باستانی و میراث ماندگار، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل، تحلیل خطر زلزله و ژئوتکنیک لرزه ای، کاربرد مهندسی معکوس و مهندسی ارزش در مقاوم سازی، بهسازی لرزه ای تمیز، تکنولوژی های نوین مقاوم سازی، اقتصاد کلان، مقاوم سازی و مدیریت بحران، نقش بیمه و بانکداری در مدیریت بحران و مقاوم سازی، نقش آموزش همگانی در مدیریت بحران و مقاوم سازی“، حدود ۳۰۰ مقاله پذیرفته شد که از این تعداد به دلیل زمان محدود کنفرانس حدود ۱۰۰ مقاله به صورت شفاهی و ۱۵۰ مقاله به صورت پوستر و ۵۰ مقاله فقط جهت چاپ در کتاب و لوح مجموعه مقالات انتخاب شدند در کنار مقالات ارائه شده از سوی پژوهشگران برگزاری ۲۰ کارگاه تخصصی مطابق با محورهای کنفرانس توسط اساتید بنام و با تجربه ایرانی و خارجی از دیگر برنامه های کنفرانس بود. همچنین برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی تخصصی مقاوم سازی لرزه ای و نخستین جشنواره بین المللی کاریکاتور مقاوم سازی از اهم فعالیت های دبیرخانه دائمی کنفرانس های مقاوم سازی کشور در کلانشهر تبریز بود.

 

«مقاوم سازی پل ها»

برای اطمینان از اینکه پل ها بطور مرتب بازرسی و ارزیابی و بهره برداری میگردند، مدیریتی نیاز است تا با انجام عملیات نگهداری و تعمیرات مناسب، سطح عملکرد مورد نظر در طول عمر پل برآورده گردد.

هدف کلی از اجرای طرح BMS یا Bridge Management System تهران، ایجاد یک سیستم مدیریت پل جهت بهینه سازی منابع موجود برای بازرسی، نگهداری و تعمیر پل ها با کارکرد مناسب و پایدار در شهرداری بر اساس مدل های خرابی (Deterioration)، مدل های هزینه (Cost) است؛ تا امکان مدیریت بهره برداری و نگهداری پل ها را به خوبی در کوتاه مدت و بلند مدت میسر کند.

 مشاوره و طراحی در مهندسی سازه و بازسازی و مقاوم سازی ساختمان و بنا در تهران و کرج و شیراز

مقاوم سازی سازه های ساختمانی

«مقاوم‌سازی سازه‌ها در برابر زلزله»

سازه‌های مهندسی به ناچار و همواره در برابر بارگذاری‌های دینامیکی طبیعی مانند: طوفان و بادهای شدید (با سرعتهای بالاتر از ۱۰۰ کیلومتر در ساعت که گاه تا ۲۵۰ کیلومتر در ساعت نیز افزایش یافته‌اند: طوفان‌ها و گردبادهای قرن اخیر در آمریکا موسوم به کاترینا، تورنادو و غیره و یا مولد سونامیها در ژاپن و فیلیپین) و یا زلزله و ارتعاشات زمین (بخصوص زلزله‌های اخیر در کشور ما) و یا در برابر بارگذاری مصنوعی تولید شده از سایر سیستم‌های ایجاد شده توسط بشر مانند ارتعاشات و ضربه‌های شدید صوتی و انفجاری ناشی از عبور این سیستمها و برخورد با سازه قرار دارند.

اگر چه سازه‌هایی که توسط ما طراحی شده و می‌شوند همواره مجبور به تحمل بارگذاری‌های مرده و زنده (به انگلیسی: Deal Loads and Live Loads) مصالح و افراد میباشند، اما توسط طراح سازه قابل محاسبه و کنترل میباشند و همواره در دستور کار محاسبات اجباری و لازم سازه هستند. اما بارهای دینامیکی طبیعت در واقع “بارگذاری تحمیلی طبیعی و مصنوعی” میباشد که طراح سازه مجبور به محاسبات مصالح لازم و چگونگی و موقعیت آنها جهت مقاوم‌سازی سازه باید اقدام جدی کند. در اغلب کشورهای جهان و بخصوص اسیا و از جمله کشور ما صفحه زمین ساخت (به انگلیسی: Tectonic) و بستر ایران به دو علت زیر وضعیت خطرناک و حساسی از نظر اثر گذاری تخریبی نیروی زلزله دارد:

صفحه زمین ساخت ایران از طرف صفحه زمین ساخت شبه جزیره عربستان سعودی تحت فشار مستمر قرار دارد. صفحه مذکور در هر سال چند سانتیمتر بزیر صفحه زمین ساخت ایران رفته و در اثر نیروهای فشاری و تراکم سیستماتیک تنشهای خمشی و برشی وپیچشی – سر انحام در بخشی از صفحه مقاومت مجاز لایه‌های بستر تکتونیک باتمام رسیده واز حد خود خارج شده و بعبارت فنی صفحه وارد مرحله تغیر شکل پلاستک و خمیری شده و با با عملکرد تنش برشی حاصله بخش عظیمی از بافت و لایه بصورت لغزش صفحه‌ای یا حالت گسل (معادل Fault) بریده وروی لایه دیگر رانش افقی یا عمودی می‌کند. انرژی ازاد شده از این فرآیند که گاه دهها برابر انرژی بمب اتمی هیروشیما (در ۱۹۴۵) قدرت تخریب دارد بصورت امواج زلزله موسوم به P و S از کانون زلزله به سطح پوسته “زمین ساخت” رسیده و بصورت نیروهای برشی موسوم به :برش پایه-سازه‌های ساخته شده روی این پوسته را بصورت برش قیچی – نوسانی درکل ارتفاع سازه در می‌نوردند. در واقع این امواج افقی: S هستند که با ارتعاشات بزرگ خود تخریبات اصلی را در سازه‌ها بوجود می اورند. ارتعاشات کوچکتر و کم اثرتر مربوط به امواج عمودی: p است. این حرکات نوسانی سازه به “مد ارتعاشی” موسوم است و اگر سازه بتواند در برابر این نوسانات در مدت تناوب (پریود نوسانات یا پریود فرکانس‌های ارتعاش) که در زلزله‌های ایران اغلب: بطور متوسط ۲۵ تا ۳۰ ثانیه ادامه دارد (شدت وبزرگی زلزله اصلی قبل از پروسه پس لرزه‌ها) مقاومت کند می‌توان امیدوار بود که ساکنان آن فرصت فرار و  نجات را خواهند یافت.

 

«مشاوره ساخت و ساز در شیراز و استان فارس و تهران و کرج»

«ساخت و ساز بناهای جدید و بازسازی ساختمان های قدیمی»

“سایت شرکت آریامن، دارای مهارت کافی برای مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله و توانمندسازی ساختمان ها پس از زلزله

ما برای شما پروژه کاملی برای بازسازی ساختمان، طراحی و اجرا مینمایی.

شرکت ما برای طراحی و اجرای انواع سازه های ساختمان آمادگی دارد. طراحی آرماتوربندی بنا برای بازسازی ساختمان ها؛ طراحی سازه های فلزی و بتنی؛ محاسبات ایمن سازی بنا در برابر آتش سوزی.

اجرای کلیه عملیات بازسازی و نوسازی توسط مجربترین اکیپ های ساختمانی.

نقاشی – کاشی کاری – سرامیک – گچ کاری – و کلیه خدمات ساختمانی در تهران و کرج و شیراز

تلفن تماس: ۰۹۳۵۵۳۷۷۴۲۰- ۰۹۳۷۸۲۹۷۷۷۸

“مقاوم سازی ساختمان در ایران”

کشور ایران روی کمربند زلزلهٔ شرقی-غربی آلپاید (Alpide) قرار دارد. از طرفی تقریباً از زیر تمامی استانهای کشور گسل‌های خطرناک و فعال عبور می‌نماید. وجود این دو مورد بسیار مهم وظیفه مهندسان (چه مهندسان محاسب و چه مجری و ناظر و پیمانکاران) را حساس و سنگین کرده است. بطوریکه اکنون قوانین قضایی خاصی تدوین شده است که سازمانهای نظام مهندسی و شهرداری‌ها را موظف به بازرسی و بررسی نقشه‌ها و محاسبات فنی و عملکرد نظارتی و اجرایی مهندسان در رابطه :”با الزام مقاوم کردن سازه‌ها در برابر زلزله” کرده است*.

«روش مقاوم‌سازی»

الف-برای سازه‌های فلزی با اضافه کردن سخت‌کننده‌ها (به انگلیسی: stiffners) به صلبیت (به انگلیسی: Rigidity) و در واقع بالابردن اینرسی اتصالات سازه می‌افزایند.

ب-برای سازه‌های فلزی علاوه بر بالا بردن سختی وصلبیت اتصالات از سیستمهای بادبندی (به انگلیسی: Bracing): بصور:X-V-واز این قبیل در دیوارهای میانقابها (نقاط تجمع “لنگرهای زلزله ناشی از برش پایه وارده اصلی به تراز پایه سازه”) که در محاسبات دقیق سازه‌ای مشخص می‌گردند- استفاده می‌کنند. وظیفه اصلی این مهاربندها یا بادبندها جذب انرژی اصلی بردارهای زلزله میباشد تا نیروی کمتری به اعضای اصلی سازه وارد گردد. عملکرد و اهمیت این تقویت‌ها (اعضای غیر اصلی یا فرعی سازه) در مدهای ارتعاشی و نوسانات سازه آشکار می‌شود. بررسی عکسها و فیلم‌های گروههای اعزامی علمی وفنی-مهندسی دانشگاهها-رسانه ها-مراکز تحقیقاتی از چگونگی “نقاط اسیب پذیر و پاشنه اشیل سازه‌ها در برابر ضربات مولفه‌های نیروی برش پایه افقی زلزله” بخوبی پرده بر می‌دارد. در عکسها و تصاویر بوضوح مشاهده می‌شوند: دیوارهای بین ستون‌ها یا تیغه‌های جدا کننده (در اصطلاح فنی: میان قابها:Partition) که فاقد بادبندی هستند تحت اثر تلاش برش بصورت: X یاv خرد شده و بداخل یا خارج پرتاب شده‌اند. نقطه ضعف بعدی اتصالات ضعیف و ناقص یا جوشکاری غیر فنی میباشند. با باد بند گذاری و صلبیت بخشیدن به اتصالات بطوریکه دربالا اشاره شد، می‌توان این نقاط ضعف را هنگام محاسبه مدل سازی و با تقویت عای یاد شده این آسیب پذیری‌ها را به حداقل رساند.

ج-در سازه‌های بتن مسلح، صلبیت و استحکام اتصالات به علت کلاف شدن تیرهای اصلی و ستون‌ها در هم-بشرط اجرای فنی و درست- در مقایسه با سازه‌های فلزی از مطلوبیت ودر صدگیر داری بیشتری بعلت صلبیت بالاتر برخوردارند. اما نقطه ضعف دبگر یعنی تیغه‌های میان قاب به قوت خود باقی میباشد.

راهکارهایی که ایین نامه‌ها ی بین‌المللی ارائه داده‌اند و مفید بودن آنها در زلزله‌های اخیر به اثبات رسیده‌ است:

مدل کردن سیستم سه بعدی سازه و بارگداری طیف زلزله بر آن در فضای مجازی برنامه‌های نرم‌افزاری و شناسایی مرکز تحمع مولفه‌های تنش یرشی زلزله و سپس: طراحی سیستم دیوار برشی بتنی در نقاط اشاره شده به منظور جذب انرزی زلزله -این دیوار در ایین نامه‌های مهندسی سازه به دیوار برشی (به انگلیسی: Shear Wall) موسوم میباشد.

برای تقویت میان‌قاب‌ها اگر از اجر و ملات استفاده گردد (سیستم سنتی) در هر چند ردیف بر اساس ایین نامه ۲۸۰۰ ایران از میل گرد گذاری استفاده می‌کنند. امروزه دیوارهای پیش ساخته بصورت پانلی و دارای شبکه تسلیح داخلی که با فوم تزریقی پر شده‌اند و بسیار سبک میباشند استفاده می‌شود.

“نظارت جدی بر ساخت و سازهای شهری”

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از نظارت جدی بر ساخت و سازهای شهری خبر داد و گفت: در صورت اصلاح نشدن موارد تخلف مهندسان مربوطه به شورای انتظامی ساختمان نظام مهندسی ساختمان معرفی میگردند و پایان کار برای آن ساختمانها صادر نمیشود.

به گفته روابط عمومی شورای مرکزی نظام مهندسی، فریبرز واحدی گفت: براساس ماده ۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و دستور العمل وزارتی، نظارت بر چگونگی رعایت مقررات ملی ساختمان و قوانین شهرسازی و معماری را به صورت جدی آغاز نموده ایم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از بازدید و بازرسی مهندسان دارای پروانه اشتغال بکار استان تهران از ۱۰ درصد از ساختمان های در حال ساخت این استان گزارش داد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با تاکید بر ضرورت اجرای ماده ۳۵ و نظارت عالیه بر ساخت و سازهای شهری تاکید نمود: امیدواریم این نظارتهای جدی باعث ترویج اصول معماری و شهرسازی، اعتلای مهندسی استان، بالابردن کیفیت خدمات مهندسی و اجرای صحیح مقررات ملی ساختمان گردد.

“مهندسی و نظارت بر ساخت و ساز ها”

شرح وظایف قانونی اداره مهندسی و نظارت بر ساخت و سازها (پلیس ساختمان):

۱- اطلاع رسانی:
-در خصوص کاربری اراضی و جلوگیری از تغییر غیر مجاز کاربریها؛
– رعایت اصول فنی و شهرسازی و بهداشتی؛
– عواقب ساخت غیر اصولی و فاقد استحکام بنا و بدون ایمنی؛

۲- پیشگیری از ساخت و ساز غیر مجاز:
– بازدید از ساختمانهای در حال احداث و گشت زنی مستمر در شهر و اراضی حاشیه به منظور ممانعت از عملیات ساختمانی بدون مجوز؛
– شناسایی زمین خواران و بنگاههای غیر مجاز املاک که اقدام به تغییر کاربری و خرید و فروش غیر مجاز اراضی می نمایند و معرفی آنها به مراجع قانونی؛
– انعکاس تخلفات به مراجع قانونی در رابطه با تصرفات و تفکیک های غیر مجاز؛
– رسیدگی به شکایات و گزارش های واصله مردمی در رابطه با ساخت و ساز بدون مجوز یا مغایر پروانه و فاقد استحکام بنا؛
– ایجاد بستر مناسبی پیرامون جلوگیری از ارائه خدمات آب و برق و گاز و مخابرات و … به واحد های احداثی غیر مجاز در مناطق فاقد طرح شهرسازی…

۳- اجرای ضوابط قانونی:

-صدور اخطاریه و تکیل پرونده جهت تخلفات ساختمانی؛
– جمع آوری ابزار و مصالح پای کار ساخت و ساز غیر مجاز، برهم زدن شفته و خط کشی در اراضی دارای کاربری غیر مسکونی و فاقد طرح شهرسازی؛
– توقف و تعطیل کار ساخت و ساز های غیر مجاز؛
– پلمپ ساختمانهای دارای تخلف ساختمانی؛
– تنظبم لوایح و ارسال آنها به کمیسیون ماده صد قانون شهرداریها و اجرای احکام صادره…

“آخرین تغییرات ایجاد شده در بهبود کیفیت کاری پلیس ساختمان”

۱- ایجاد ارتباط اینترنتی از اداره نظارت های مناطق با مدیریت مهندسی و نظارت مرکز wairlees

۲- ارسال پرونده های اداره نظارت به صورت سیستتم جدید شهرسازی سرای با ۷ عکس رنگی به کمیسیون ماده ۱۰۰

۳- تاسیس سیستم موقعیت یاب ماشینهای اداره نظارت در سطح منطقه (gps)؛
۴-تغییر و ایجاد فرمهای قدیمی به فرمت iso

۵- تغییر سیاست اداره نظارت به سمت ارشاد مردم و پیشگیری از تخلفات ساختمانی؛
۶- ارتقاء سطح کیفی و عملی پرسنل اداره نظارت

%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C 300x225 مشاوره و طراحی در مهندسی سازه و بازسازی و مقاوم سازی ساختمان و بنا در تهران و کرج و شیراز

ساختمان سازی

راهنمایی برای ساخت و ساز

 

خدمات تخصصی مشاوره ای سایت شرکت آریامن، تمام خدمات مشاوره ای ساخت و ساز و انبوه سازی را در واحد سازه خود ارائه میدهد.

این مشاوره شامل مشاوره معماری، مدیریت ساخت و ساز، تاسیسات مکانیکی و برتر است. با توجه به حجم پروژه های در دست اقدام، این مشاوره ها شامل پروژه هایی است که شرکت ساخت کامل و یا حداقل ساخت اسکلت آنها را به عهده دارد.

 

“بازسازی – نوسازی”

اجرای کلیه عملیات بازسازی و نوسازی توسط مجربترین اکیپ های ساختمانی.

نقاشی – کاشی کاری – سرامیک – گچ کاری – و کلیه خدمات ساختمانی

مشاوره ساخت و ساز در شیراز

آنچه باید در ساختن خانه ھا بدانیم:

مقاومت ھر سازه در برابر زلزله به دو عامل اساسی بستگی دارد:

یکی نوع ساخت سازه و به کارگیری اصول و قوانین مھندسی در طراحی و اجرای آن و دیگری بزرگی و قدرت زلزله. در سالھای اخیر از طریق رسانه ھای گروھی ھر چند وقت یک بار خبری در مورد روش ھای ابداعی مھندسان سازه برای مقاوم سازی ساختمان ھا یا ساخت سازه ھای مقاوم در برابر زلزله شنیده میگردد.

شیوه ھایی مثل قرار دادن ساختمان روی بلوک ھای لغزشی، حفر کانال ھای بسیار بزرگ در اطراف فونداسیون ھا (پی ھا)، معلق کردن ساختمان از زنجیر (!)، آویزان کردن پاندول ھای بزرگ از سقف و…. نکته قابل تامل در مورد این راھکارھا، تقریبا غیر عملی بودن آنھا با توجه به وضعیت ساخت و ساز در کشوری مثل ایران آن ھم در مقیاس وسیع میباشد.

البته نه تنھا در ایران بلکه در اکثر کشورھا این کار تا حدود زیادی نشدنی میباشد و اگر ھم قابلیت اجرایی داشته باشند بسیار ھزینه بر بوده، برای تمام ساختمان ھا قابلیت اجرایی ندارند. در کنار این روش ھا، کارھایی مثل استفاده از جدا سازھا، میرا کننده ھا و جذب کننده ھای انرژی (قرار دادن فنرھای پلاستیکی ویژه یک یا چند لایه در پی ساختمان) برای کاھش خسارات و تلفات، عملی تر به نظر می آید.

با توجه به توضیحات گفته شده، اکنون بھترین راه حل یافتن شیوه ھایی برای بھبود روند ساختمان سازی کنونی میباشد. یعنی با تغییراتی چند در روش ھای اجرایی و صد البته با انجام کارھا بر اساس ضوابط و آئین نامه ھا از ابتدا تا اتمام کار اجرایی پروژه ھا، می توان به نتایج بسیار بھتری دست پیدا کرد…

مقاومت ھر سازه در برابر زلزله به دو عامل اساسی بستگی دارد:

یکی نوع ساخت سازه و به کارگیری اصول و قوانین؛

مھندسی در طراحی و اجرای آن و دیگری بزرگی و قدرت زلزله….

کلمات راهبردی: طراحی در مهندسی سازه,مشاور و مهندس ناظر ساختمان,بازسازی و مقاوم سازی بنا,شیراز,استان فارس,مقاوم سازی ساختمان,مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله,توانمندسازی ساختمان ها پس از زلزله,پروژه بازسازی ساختمان,طراحی و اجرا,طراحی و اجرای انواع سازه های ساختمان,طراحی آرماتوربندی بنا,طراحی سازه های فلزی و بتنی,محاسبات ایمن سازی بنا در برابر آتش سوزی,اجرای کلیه عملیات بازسازی و نوسازی,کلیه خدمات ساختمانی,نقاشی,کاشی کاری,سرامیک,گچ کاری,ساخت و ساز بناهای جدید,نظارت پروژه های مهندسی سازه,پوشش های مقاوم در برابر حریق,سقف های کاذب,اجرای زیرسازی,مهندس ناظر,بازرسی فنی و نظارت بر پروژه ها,مشاوره در انتخاب ساختار,کاهش خطرپذیری ناشی از زلزله,ساخت و ساز,زلزله,بازسازی و نوسازی بافت فرسوده,مقاوم سازی با بهسازی لرزه ای,مقاوم‌سازی,مقاوم سازی,lrh,l shcd,موسسه مقاوم سازی ایران,نخستین کنفرانس بین المللی مقاوم سازی لرزه ای,مقاوم سازی لرزه ای,مقاوم سازی پل ها,مقاوم‌سازی سازه‌ها در برابر زلزله,روش مقاوم‌سازی,مهندسی و نظارت بر ساخت و ساز ها,پلیس ساختمان,بازسازی – نوسازی,مشاوره ساخت و ساز,مقاومت ھر سازه در برابر زلزله,Retrofitting, Strengthening, Reconstruction, Building,ساختمان,خانه,عمارت,بناء,Earthquake,زلزله,زمین لرزه,Empowerment, Consultation,مشاوره,مشورت,رایزنی,مذاکره,همفکری,کنگاش,گفتگو,مذاکره,همرایزنی,محاوره,Construction,ساخت و ساز,Seismic Retrofitting, Supervision,نظارت,سرپرستی,برنگری,ریاست,مباشرت,Modernization,نوسازی,نوپردازی,نوین گری,تکمیل,تعمیر,باز نوساخت,اصلاح,

تهیه و تنظیم: خوش روزگار

«مشاوره ساخت و ساز در شیراز و استان فارس و تهران و کرج»

«ساخت و ساز بناهای جدید و بازسازی ساختمان های قدیمی»

“سایت شرکت آریامن، دارای مهارت کافی برای مقاوم سازی ساختمان ها در برابر زلزله و توانمندسازی ساختمان ها پس از زلزله

ما برای شما پروژه کاملی برای بازسازی ساختمان، طراحی و اجرا مینمایی.

شرکت ما برای طراحی و اجرای انواع سازه های ساختمان آمادگی دارد. طراحی آرماتوربندی بنا برای بازسازی ساختمان ها؛ طراحی سازه های فلزی و بتنی؛ محاسبات ایمن سازی بنا در برابر آتش سوزی.

اجرای کلیه عملیات بازسازی و نوسازی توسط مجربترین اکیپ های ساختمانی.

نقاشی – کاشی کاری – سرامیک – گچ کاری – و کلیه خدمات ساختمانی در تهران و کرج و شیراز”

تلفن تماس:۰۹۳۷۸۲۹۷۷۷۸۰- ۰۹۳۵۵۳۷۷۴۲۰

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 0 (from 0 votes)
مشاوره و طراحی در مهندسی سازه و بازسازی و مقاوم سازی ساختمان و بنا در تهران و کرج و شیراز, 7.0 out of 10 based on 1 rating
share save 171 16 مشاوره و طراحی در مهندسی سازه و بازسازی و مقاوم سازی ساختمان و بنا در تهران و کرج و شیراز

دیدگاه خود را بنویسید


 • عمومی

 • دسته‌ها

 • بایگانی

 • تقویم شمسی

  اردیبهشت ۱۴۰۳
  ش ی د س چ پ ج
  « تیر    
  ۱۲۳۴۵۶۷
  ۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
  ۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
  ۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
  ۲۹۳۰۳۱  
 • سایت فورکیا

  4kia.ir