تنظيمات پلاگين

بی  شک  اصلی ترین  افزونه که ای تو وردپرس میتوان نام برد افزونه  All in One SEO
هست این افزونه در وردپرس به سایت شما کمک میکند تا در موتور های جستجو دیده شوید
واسه همین آموزش این افزونه رو براتون میذارم هر جا اشکال و غلط املایی بود بگین اگه سوالی هم داشتین بپرسین

All in One SEO

hj1 تنظيمات پلاگين مهمترین افزونه ورد پرس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


تنظيمات پلاگين All in One SEO

 ابتدا افزونه all in one seo packدريافت و نصب كنيد.(دريافت all in one seo)
I enjoy this plugin and have made a donation
انتخاب اين گزينه به اين معني است كه شما مي خواهيد به توسعه دهنده گان اين افزونه كمك مالي بپردازيد All in One SEO Pack
Plugin Status
براي فعال شدن پلاگين گزينه Enabledرا انتخاب كنيد.
Home Title
عنوان سايت خود را در كادر روبرو بنويسيد .بهتر است چند كلمه كليد نيز در اينجا ذكر كنيد .عنوان سايت را با كاراكتر”|” از كلمات كليدي جدا كنيد.تعداد كاركترها از 70 كاراكتر بيشتر نشود چون گوگل تنها اين مقدار را نشان ميدهد و بقيه را به صورت نقطه چين(….) نشان ميدهد كه تاثيرش كم خواهد شد.
Home Description
توضيح مختصري در مورد سايت خود بنويسيد باز در اينجا هم چند كلمه كليدي بنويسيد تعداد كاراكتر ها هم از 180 كاركتر بيشتر نشود چون بيشتر از اين به صورت نقطه چين نشان داده خواهد شد.
 (Home Keywords (comma separated
كلمات كليد خود را اينجا وارد كنيد .محدويتي وجود ندارد اما توجه داشته باشيد كه كلمات را با ويرگول انگليسي از هم جدا كنيد.لازم نيست يكباره كلمات كليدي خود را بنويسيد بلكه به مرور مي توانيد بر تعداد آنها بيفزاييد .از تكرار كلمات كليد  بپرهیزید .بيت كلمات كليدي هم فقط از ويرگول انگليسي استفاده كنيد و فاصله نيندازيد.
Canonical URLs
تيك اين مورد را حتما بزنيد .اين مورد به موتورهاي جستجو مي گويد كه كدام آدرس صفحه اصلي است چون در وردپرس تعداد زيادي آدرس براي يك صفحه وجود دارد و اين باعث سردرگمي موتورهاي جستجو خواهد شد و ممكن است صفحه دچار ارور شود.
 Rewrite Titles
عناوين برگه ها را به صورت يك شكل در خواهد آورد يعني عنوان سايت را در برگه ها يا صفحات نيز خواهد آورد .بهتر است پيش فرض ها را دستكاري نكنيد.
SEO for Custom Post Types
در اينجا مشخص مي كنيد كه افزونه در كدام پست كار كند يا نكند.اگر تيك آن را نزنيد يعني در همه پستها و برگه ها كار كند .بنابر اين آن را خالي بگذاريد.
 

cvhgj تنظيمات پلاگين مهمترین افزونه ورد پرس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Custom Post Types for SEO Column Support

اگر تيك مورد بالا را بزنيد در اينجا بايد مشخص كنيد كه از نوشته و برگه ها كداميكي را مي خواهيد.
Use Categories for META keywords
از نام دسته ها به عنوان كلمات كليدي استفاده شود يا نه .بهتر است تيكش را بزنيد.
Use Tags for META keywords
اگر تيك اين مورد را بزنيد برچسبهاي نوشته يا پست توسط افزونه به كلمات كليدي تبديل مي شوند .براي اينكه كلمات كليدي تكرار نشوند شما نبايد اين برچسبها را به صورت دستي به كلمات كليدي اضافه كنيد چون تاثير منفي دارد.تيك اين مورد را حتما بزنيد.
 Dynamically Generate Keywords for Posts Page
اگر برگه اي را براي نشان دادن پستها اختصاص داده ايد كه خود كار كلمات كليدي پست در آن برگه نشان داده خواهد شد اين گزينه را فعال كنيد
Use noindex for Categories
يك NOINDEX را به هدر دسته ها اضافه مي كند .براي خرد نشدن رنك صفحه اصلي خوب است اگر تيك آن را نزنيد رنك صفحه اصلي به صفحات دسته ها هدايت مي شود.
Use noindex for Archives
دقيقا مثل مورد بالا در مرد صفحات بايگاني عمل مي كند تيك آن را حتما بزنيد.
Use noindex for Tag Archives
مثل دو مورد بالا عمل مي كند اما بهتر است تيك اين يكي را نزنيد.
Autogenerate Descriptions
بازدن تيك اين مورد افزونه چند خط اول هر پست را به عنوان توضيح خواهد آورد .اين قابليت خوبي است چون گاهي توضيحات فراموش مي شوند مخصوصا كساني كه در روز پستهاي زيادي ارسال مي كنند.
Capitalize Category Titles
اولين حرف هر پست را به حرف بزرگ تبديل مي كند(فقط در زبان انگليسي كارايي دارد).
Exclude Pages
براي اينكه افزونه در برگه يا پستي كار نكند کفایت می کند  ID آن برگه يا پست را در اينجا بنويسيد.اگر چند تا برگه يا پست داريد آنها را با ويرگول انگليسي از هم جدا كنيد.
Additional Post Headers
كد جاوا يا ستايل يا متا تگ خاصي را فقط در هدر پستها خواهد آورد و در بقيه جاه ها لود نخواهد شد.
Additional Page Headers
مانند مورد بالا عمل مي كند منتها در صفحات
Additional Home Headers
عملش مثل دو مورد بالا است اما در صفحه نخست.
Log important events
رويدادهاي مهم را ثبت ميكند.
MANOTOIRAN.COm

 

مهمترین افزونه های وردپرس که هر بلاگی باید آنها را نصب کند

 

هسته مرکزی وردپرس به تنهایی بیانگر  بسیاری از نیازهای شما نخواهد بود و شما برای اینکه انعطاف این CMS را بالاتر ببرید و از امکانات بیشتری بتوانید استفاده نمایید باید چند پلاگین مختلف را بر روی آن نصب نمایید. این پلاگین ها (افزونه ها) شاید اثر معنوی بر روی سایت شما داشته باشند. بدین معنی که شاید اثر آنها دیداری نباشد و بر روی SEO و امنیت سایت شما تاثی بگذارند اما به هر حال شما باید اکثر آنها را( با توجه به نیاز و نوع بلاگ خود) نصب داشته باشید.
 
All In One SEO PACK
 

مسلما قویترین افزونه ای که در جهت بهینه سازی سایت یا وبلاگ شما وجود دارد این  افزونه است که به خوبی از عهده وظایف خود بر می آید و میتوانیم به شما بگویم که اگر رتبه سایت خود را مهم میدانید آنرا نصب کرده و تنظیمات آنرا به دقت انجام دهید. مسلما بعد از گذشت چند ماه تاثیرات شگرف این افزونه را احساس خواهید کرد
 
لینک دانلود
 
Aksimet

 

 

 

 

 

 

 

به خاطر دارم مدتها قبل یک روز که وارد منوی کنترل مدیریت سایت شدم متوجه شدم ۱۲۵ نظر نخوانده دارم. ابتدا خیلی خوشحال شدم اما بعد متوجه شدم همه انها جفنگ (Spam) است. اما نصب این افزونه به من کمک کرد که نظرات بی ارزش و جفنگ مستقیما به بخش مربوطه کنترل گردند . البته در مواردی دارای اشتباه نیز هستند و حتما باید قسمت مربوطه را چک کنید.
 
لینک دانلود
 
FD Feedburner Plugin
 
احتمالا نام این افزونه برای شما آشنا نیست. اما کار آن چیست؟ ممکن است تعدادی از کاربران و  متترکان سایت شما از طریق آدرس فید اصلی سایت شما به عضویت و اشتراک خبرنامه RSS شما در آمده باشند و باید بدانید که آنها در آمارگیر FeedBurner محسابه نخواهند شد. البته بصورت پیش فرض. شما به نصب این افزونه و اضافه کردن آدرس فید خود در سایت FeedBurner به آن این تعداد مشترک محسابه نشده را به رقم اصلی تعداد مشترکان اضافه خواهید کرد. یکسال پیش و در هنگامی که فقط ۵۰۰ مشترک داشتم نصب این افزونه باعث شد ۵۰ نفر به تعداد مشترکانم طی یک روز اضافه شود.
 
لینک دانلود
 
Yet Another Related Posts Plugin
 

 

این پلاگین هم به بالا بردن بازدید سایت شما کمک شایانی خواهد کرد و در انتهای هر پست و مطلب، پستهای مرتبط با آن پست را برای کاربران به نمایش در خواهد آورد. و این کار باعث خواهد شد که کاربران و بازدید کنندگانی که به یک پست علاقه مند میشوند پستهای مرتبط با آن پست را به راحتی پیدا کنید.
 
لینک دانلود
 
WordPress.com Stats
 

شاید این افزونه برا به دست آوردن آمار بازدید سایت شما دقیق ترین نباشد اما راحتی استفاده از و تفکیک آمار به آیتمهای مختلف کار با آن را ساده و گیرا کرده است و البته استفاده از آن بصورت یک افزونه و نمایش آمار مورد نظر در قسمت کنترل پنل مدیریت سایت کار شما را بسیار ساده تر خواهد نمود.پ
 
لینک دانلود
 
Wp-Page Navi
 

دسترسی راحت کاربران و بازدیدکنندگان وب سایت به پستهای قدیمی و آرشیو سایت شما یکی از مواردی که است که باعث ایجاد حس بسیار خوبی در کاربران خواهد شد و مهمتر از ان نشانه احترام شما به بازدیدکنندگان سایت است. مسلما قویترین افزونه در زمینه صفحه بندی سایت شما این افزونه خواهد بود و کار با آن بسیار راحت  است.
 
لینک دانلود
 
البته افزونه های دیگری مانند : PollDaddy Polls & RatingsWP Super CacheBanner Plugin ,  . . . وجود دارند که میتوانید با نصب آنها به امکانات و نتایج مفیدی برسید.
 
نصب و استفاده از این ۶ افزونه به شما مکم شایانی در راه داشتن وبلاگی بهتر خواهد کرد و باعث میشود مسیر موفقیت را در مدت زمان کمتری طی نمایید. البته به همراه تمامی این موارد هموراه به خاطر داشته باشید که شاه کلید موفقیت یک وب سایت مطالب و محتوی آن وب سایت است. چنانچه شما هم افزونه های کاربردی دیگری میشناسد و استفاده از آنها را توصیه میکنید میتوانید در بخش نظرات آنها را معرفی کنید.

 

ravashco.ir

 

VN:F [1.9.18_1163]
Rating: 7.5/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.18_1163]
Rating: +3 (from 3 votes)
تنظيمات پلاگين مهمترین افزونه ورد پرس, 7.5 out of 10 based on 4 ratings
share save 171 16 تنظيمات پلاگين مهمترین افزونه ورد پرس

دیدگاه خود را بنویسید


 • عمومی

 • دسته‌ها

 • بایگانی

 • تقویم شمسی

  اردیبهشت ۱۴۰۳
  ش ی د س چ پ ج
  « تیر    
  ۱۲۳۴۵۶۷
  ۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
  ۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
  ۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
  ۲۹۳۰۳۱  
 • سایت فورکیا

  4kia.ir